اردوغان بعد از سفر به امارات: روابط‌ ترکیه با کشورهای عربی خلیج را تقویت می‌کنیم

رئیس جمهوری ترکیه: به‌رغم فشارهایی که با آن مواجه بودیم، برای بهبود زیرساخت‌ها تلاش کرده‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه شامگاه چهارشنبه 16 فوریه گفت که کشورش روابط با کشورهای حامی توسعه ترکیه به ویژه کشورهای عربی خلیج را تقویت خواهد کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی «تی.آر.تی» اردوغان گفت: «ما روابط خود را با کشورهای حامی رشد و توسعه ترکیه به ویژه کشورهای عربی خلیج، تقویت خواهیم کرد.»

او در ادامه افزود:«به‌رغم فشارهایی که با آن مواجه بودیم برای بهبود زیرساخت‌های اقتصادی کشور تلاش کرده‌ایم.»رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد که کشورش از امنیت و ثبات امارات متحده عربی حمایت می‌کند.

او همچنین اظهار داشت که میان امنیت ترکیه و امنیت منطقه خلیج هیچ تفکیکی قائل نمی‌شود.

اردوغان در حساب کاربری خود در «توییتر» نوشت: «امروز سفر خود به امارات متحده عربی را با موفقیت به پایان رساندیم و در جلساتی که با هم برگزار کردیم، دو طرف اراده مشترک قوی در زمینه توسعه روابط و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها از خود نشان دادیم»

رئیس جمهوری ترکیه، گفت که 13 قرارداد همکاری با امارات متحده عربی امضا کرده است.

او در ادامه افزود: «ما اطمینان داریم که توافقات امضا شده زمینه همکاری بین دو کشور را تقویت و از امنیت و ثبات امارات متحده عربی حمایت می‌کند. ما بین امنیت خود و امنیت منطقه خلیج فرقی قائل نیستیم.»

اردوغان که برای اولین بار از سال 2013 به امارات سفر کرده بود، روز دوشنبه وارد امارات شد و با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی دیدار کرد.

اردوغان روز چهارشنبه در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی با شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم امارت دبی نیز دیدار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید