ائتلاف عربی 15 رشته عملیات هوایی در استان‌های مأرب و حجه یمن انجام داد

خبرنگار «العربیه»: حملات دقیق ائتلاف عربی منجر به انهدام 11 خودروی نظامی و کشته و زخمی شدن شماری از شبه‌نظامیان حوثی در دو استان‌ مأرب و حجه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن طی 24 ساعت گذشته، 15 حمله علیه شبه‌نظامیان حوثی در استان‌های مأرب و حجه انجام داد.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، حملات ائتلاف عربی اعلام شده در پنچ‌شنبه 17 فوریه، منجر به انهدام 11 خودروی نظامی و کشته و زخمی شدن شماری از شبه‌نظامیان حوثی در این دو استان شد.

از سویی ائتلاف عربی چهارشنبه اعلام کرد که ظرف شبانه‌روز گذشته، 17 رشته عملیات هدف‌گیری علیه مواضع شبه‌نظامیان در استان‌های مأرب و حجه انجام داده که طی آن 15 خودروی نظامی منهدم و چندین شبه‌نظامی حوثی‌ کشته و زخمی شدند.

در تحولی دیگر مرکز رسانه‌ای ارتش یمن، چهارشنبه از کشته و زخمی شدن ده‌ها شبه‌نظامی حوثی در حملات نیروهای ارتش در جنوب مأرب خبر داد.

پیش‌روی‌های میدانی ارتش یمن

در اطلاعیه این مرکز آمده است: «نیروهای ارتش با برخورداری از پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی با انجام حمله غافلگیرانه‌ای موفق شدند مواضع و ارتفاعات راهبردی منطقه الصفراء را در شمال استان صعده، خاستگاه حوثی‌ها، آزاد کنند.»

در سلسله توئیت‌های مرکز رسانه‌ای ارتش یمن آمده است که ارتش و نیروهای مقاومت در جبهه جنوبی، درگیر نبردهای مستمر با شبه‌نظامیان حوثی هستند و موفق شدند تروریست‌های نیابتی ایران را در چندین نقطه در جنوب مأرب شکست دهند که این رویارویی‌ها به کشته و زخمی شدن ده‌ها شبه‌نظامی و وارد آمدن خسارت‌های تجهیزاتی سنگینی به این گروه نیابتی مورد حمایت ایران منجر شد.

نبردهای مستمر

شایان ذکر است که نبردها میان ارتش یمن و شبه‌نظامیان حوثی در بیش از یک جبهه برای آزادسازی کامل استان حجه ادامه دارد و نیروهای ارتش در تازه‌ترین پیشروی‌های خود موفق به آزادسازی شماری از مناطق حجه و مأرب شدند.

این در حالی است که نیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن ظرف چند هفته گذشته علاوه بر این دو استان، در منطقه شبوه نیز پیشروی داشتند که طی آن زیان‌های جانی و تجهیزاتی فراوانی به شبه‌نظامیان حوثی وارد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید