اردوغان: فرقی بین امنیت ترکیه و امنیت خلیج قائل نیستیم و از ثبات امارات حمایت می‌کنیم

در چارچوب سفر رسمی رئیس جمهوری ترکیه به امارات 13 توافق‌نامه همکاری امضا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت کشورش از امنیت و ثبات امارات متحده عربی حمایت می‌کند و فرقی بین امنیت ترکیه و امنیت منطقه خلیج قائل نیست.
اردوغان سه‌شنبه 15 فوریه در حساب کاربری خود در «توییتر» نوشت:« امروز با موفقیت سفری رسمی که به کشور امارات متحده عربی انجام دادیم را به پایان رساندیم. طی دیدارهایی که انجام شد، اراده قوی مشترکی را در رابطه با توسعه روابط و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها نشان دادیم و 13 توافق‌نامه همکاری امضا کردیم.»


او افزود:« اطمینان داریم که توافق‌نامه‌های امضا شده زمینه‌های همکاری فی‌مابین را تقویت خواهد کرد. از امنیت و ثبات کشور امارات متحده عربی حمایت می‌کنیم و همچنین فرقی میان امنیت ترکیه و امنیت منطقه خلیج قائل نیستیم.»
اردوغان که برای اولین بار پس از سال 2013 به امارات سفر می‌کند دوشنبه وارد ابوظبی شده و با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده‌کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی دیدار کرد.


رئیس جمهوری ترکیه سه‌شنبه نیز در نمایشگاه بین‌المللی اکسپو 2020 دبی، با شیخ محمد بن راشد آل‌مکتوم، حاکم دبی دیدار کرد.
رسانه‌های رسمی اعلام کردند که امارات و ترکیه دوشنبه بیانیه مشترکی درباره آغاز مذاکرات برای توافق‌ دوجانبه‌ای در زمینه تجارت و سرمایه‌گذاری امضا کرده و همچنین تعدادی از توافق‌نامه‌های دوجانبه را امضا کردند.
امضای این توافق‌نامه‌های پس از آن صورت می‌گیرد که طی سفر شیخ محمد بن زاید به ترکیه در نوامبر گذشته نیز توافق‌های سرمایه‌گذاری به ارزش میلیاردها دلار میان دو کشور امضا شده بود.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید