نخست وزیر اسرائیل: هرگونه توافق با ایران یک اشتباه استراتژیک خواهد بود

بنت بر این باور است که مذاکرات طولانی با ایران، همزمان با ادامه غنی‌سازی اورانیوم، چیزی جز تامین منافع رژیم ایران در بر خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل با اشاره به این که «هر گونه توافق با ایران یک اشتباه استراتژیک خواهد بود»، تاکید کرد، چنین توافقی با پرداخت میلیاردها دلار به تهران باعث تقویت «رویکرد تروریستی» جمهوری اسلامی می‌شود.

بنت، سه‌شنبه 15 فوریه، در مصاحبه با روزنامه بحرینی «الایام»، گفت: «انعقاد چنین توافقی [احیای برجام] تهران را قادر می‌سازد تا توانمندی‌های هسته‌ای خود را حفظ کند و میلیاردها دلار برای تقویت ماشین تروریستی خود که به بسیاری از کشورهای منطقه و جهان آسیب می‌زند، به دست آورد».

نخست وزیر اسرائیل همچنین ایران را به حمایت از سازمان‌های «تروریستی» در منطقه به منظور ویران کردن کشورهای «میانه‌رو» که به فکر رفاه مردم خود و دستیابی به ثبات و صلح هستند، و حاکم کردن سازمان‌های تروریستی خونخوار به جای آنها متهم کرد. او تاکید کرد که ما اجازه نمی‌دهیم چنین اتفاقی رخ بدهد.

او افزود: «ما شبانه‌روز در حال مبارزه با ایران و گروهای نیابتی آن در منطقه هستیم و هر زمان که دوستان ما در منطقه در راستای ارتقای صلح، امنیت و ثبات در منطقه از ما کمک بخواهند به آنها کمک خواهیم کرد».

نفتالی بنت، در اين مصاحبه تاکید کرد که کشورش به دنبال صلحی صميمانه با بحرین است و مردم دو کشور هر روز ثمره روابط دوجانبه را خواهند دید. او از پادشاه بحرین به‌خاطر «رهبری شجاعانه» که منجر به برقراری روابط بین دو کشور در چارچوب توافقات «معاهده ابراهیم» شد، قدردانی کرد.

او افزود در این سفر موضوعاتی در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصاد، خدمات بهداشتی، گردشگری و امنیتی مورد بررسی قرار خواهیم گرفت.

او تاکید کرد که جمهوری اسلامی منبع تهدید مشترک علیه بحرین و اسرائیل است.

بنت، پیشتر هشدار داده بود که انعقاد توافق هسته‌ای با ایران اشتباهی است که کل منطقه را به خطر می‌اندازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید