وزیر اطلاع‌رسانی یمن: ایران ارسال سلاح به حوثی‌ها را افزایش داده است

الاریانی: حوثی‌ها با تشدید تنش‌‌ تلاش‌ها برای برقراری صلح در یمن را نادیده می‌گیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن با اشاره به این‌که ایران روند ارسال سلاح به حوثی‌ها را افزایش داده است، گفت: «اکنون زمان آن فرا رسیده تا جامعه بین‌المللی برای بازگشت دولت قانونی یمن اقدامات لازم را اتخاذ کند.»

به گزارش «العربیه»، الاریانی روز دوشنبه 14 فوریه، از استان مأرب با اعلام این موضوع تاکید کرد که سعودی، طرح ابتکاری را برای پایان دادن به جنگ در یمن ارائه داد گفت حوثی‌ها اما با تنش‌زایی به این طرح‌ابتکار پاسخ رد دادند.

وزیر اطلاع رسانی یمن در ادامه با اشاره به اقدام غیرانسانی حوثی‌ها در سربازگیری از میان کودکان، تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی برای جبران خسارت‌های جانی و تامین نیرو، به سربازگیری اجباری روی آورده‌ و ضمن تسریع در روند سربازگیری کودکان، به طور گسترده‌ای در حال مین‌گذاری هستند.

او با تاکید بر این که رژیم ایران، اقدام به مضاعف‌سازی روند ارسال تسلیحات برای حوثی‌ها کرده، افزود:«شکست‌های پی‌ در پی اخیر حوثی‌ها نشان می‌دهد که این گروه، نفس‌های آخر خود را می‌کشند.»

الاریانی در توضیح اقدامات تروریستی حوثی‌ها، با اشاره به حمله این گروه شبه‌نظامی به سفارت آمریکا در صنعا و غارت آن، تاکید کرد: «این گروه شبه‌نظامی، هشدارها درباره نفتکش صافر را نیز نادیده می‌گیرند و اکنون زمان آن رسیده است که جامعه بین‌المللی برای بازگرداندن دولت یمن اقدام کند.

پایان کار حوثی‌ها نزدیک است

این در حالی است که سپهبد صغیر بن حمود بن عزیز، رئیس ستاد ارتش یمن، دوشنبه 14 فوریه از استان مأرب تأکید کرد که نیروهای ارتش با برخورداری از پشتیبانی هوایی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، به زودی نبرد با حوثی‌ها را یکسره خواهد کرد.

ریاست ستاد ارتش یمن، نقش ائتلاف عربی در تلاش برای احیای ثبات در یمن و همچنین نقش سعودی و امارات را در این راستا، ارزشمند دانست.

ادامه نبردها در 3 جبهه

همزمان نبردهای سنگین نیروهای ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی با شبه‌نظامیان حوثی در سه جبهه در اطراف استان مأرب، در ادامه روند آزادسازی کامل این استان در جریان است.

منابع آگاه نظامی دوشنبه به «العربیه» تاکید کردند که بیش از 40 عنصر حوثی در جبهه‌های جنوب و غرب مأرب کشته شدند و پیروزی‌های میدانی شامل به کنترل درآوردن مواضع شبه‌نظامیان به دست آمد.

به گفته این منابع، مواضع شبه‌نظامیان حوثی در حد فاصل مناطق قرون البور و جبل اللجمه در شرق جبل البلق و همچنین اطراف کوه الردهه به سمت گردنه ملعاء در جبهه جنوبی به تصرف نیروهای دولت قانونی یمن درآمد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید