سعودی از تلاش‌های آمریکا برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای حمایت می‌کند

ریاض بر ضرورت اقدام مشترک با واشینگتن برای مقابله با فعالیت‌های ویرانگر گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی ایران در منطقه تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران سعودی ضمن ابراز «حمایت از تلاش‌های آمریکا برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای»، بر اصرار این پادشاهی برای «از میان برداشتن علل تنش در منطقه و ضرورت اقدام مشترک برای مقابله با فعالیت‌های ویرانگر گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی ایران در منطقه» تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» شورای وزیران سعودی سه‌شنبه 15 فوریه در جلسه هفتگی خود که به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی در کاخ الیمامه در ریاض برگزار شد بر اصرار پادشاهی عربی سعودی برای از میان برداشتن علل تنش‌ها در منطقه تاکید کرد.

بنا به اعلام این خبرگزاری شورای وزیران سعودی همچنین بر پافشاری ریاض برای «دست‌یابی به راهکار سیاسی همه‌جانبه بر اساس مرجع‌های سه‌گانه در یمن و تلاش برای تحقق امنیت و توسعه در این کشور» تاکید کرد.

در آغاز جلسه، اعضای شورای وزیران سعودی از محتوای مکالمات تلفنی که پادشاه سعودی و ولی‌عهد او در روزهای گذشته از رهبران تعدادی از کشورهای جهان دریافت کرده‌اند و طی آن روابط و راهکارهای تقویت و تحکیم آن در همه زمینه‌های در خدمت به منافع مشترک و تحقق امنیت و ثبات در منطقه و جهان بررسی شده است، مطلع شدند.

در همین راستا شورای وزیران سعودی، اعلام جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، مبنی بر پایبندی آمریکا به حمایت از سعودی در دفاع از سرزمین و مردم این کشور و همچنین تامین نیازهای دفاعی ریاض برای تقویت تلاش‌های مشترک جهت محافظت از امنیت این پادشاهی و امنیت و ثبات منطقه را ارزشمند خواند.

این شورا مجددا «بر اصرار پادشاهی عربی سعودی برای از میان برداشتن علل تنش‌ها در منطقه و حمایت از تلاش‌های آمریکا برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای و همچنین ضرورت اقدام مشترک برای مقابله با فعالیت‌های ویرانگر گروه‌های نیابتی آن» تاکید کرد.

ماجد بن عبدالله القصبی، سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی در بیانیه‌ای به خبرگزاری رسمی این کشور توضیح داد که شورای وزیران در جلسه روز سه‌شنبه خود آخرین رویدادها و تحولات اوضاع در عرصه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داد.

القصبی گفت که در این جلسه از مواضع کشورهای برادر و دوست و همچنین سازمان‌ها و نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی که طی آن به طور گسترده‌ای تلاش‌های خصمانه‌ برای هدف قرار دادن غیرنظامیان مسافر و کارکنان در فرودگاه بین‌المللی «أبها» محکوم و ابراز انزجار شده است، قدردانی شد.

او گفت در مواضع کشورها این تلاش‌های خصمانه به عنوان نقض قانون بین‌المللی و جنایت جنگی تلقی شده است که نشان از ادامه اقدامات تجاوزکارانه شبه‌نظامیان حوثی «تروریست» مورد حمایت ایران و رویکرد خصمانه‌ آنها در بی‌اعتنایی به فراخوان‌های صلح دارد.

سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی در این بیانیه همچنین بر اصرار پادشاهی عربی سعودی برای رسیدن به راه‌حل فراگیر در یمن بر اساس مرجع‌های سه‌گانه شامل طرح ابتکار خلیجی و سازوکارهای اجرایی آن، نتایج برآمده از گفت‌وگوهای فراگیر ملی یمن و قطعنامه 2216 شورای امنیت و تلاش برای تحقق امنیت و توسعه در این کشور برادر و ادامه ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم یمن و بازسازی کشورشان، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید