آزادسازی پایگاه‌های نظامی جدید در جنوب استان مأرب

رئیس ستاد ارتش ملی یمن تاکید کرد که نیروهای دولت قانونی با حمایت ائتلاف عربی به زودی جنگ را با پیروزی بر حوثی‌ها پایان خواهند داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی یمن، سه‌شنبه 15 فوریه اعلام کرد که طی عملیاتی در جنوب استان مأرب پایگاه‌های نظامی جدیدی را از دست حوثی‌ها آزاد کرده است.

مرکز اطلاع رسانی ارتش ملی یمن گفت: «یگان‌های ارتش و مقاومت مردمی این کشور در یک عملیات کیفی موفق شدند پایگاه‌هایی را در منطقه «یمین الردهه» «الفلیحه» که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در آن مستقر بودند، به طور کامل، آزاد کنند».

این مرکز افزود، این حمله منجر به کشته و زخمی‌شدن تعدادی از حوثی‌ها و انهدام تعدادی خودروهای زرهی و تجهیزات جنگی این گروه شد.

سرنوشت جنگ به زودی مشخص خواهد شد

روز دوشنبه، ژنرال صغیر بن حمود بن عزیز، رئیس ستاد ارتش یمن در مأرب، تأکید کرد که نیروهای ارتش ملی یمن با حمایت ائتلاف عربی به زودی جنگ یمن را با پیروزی کامل بر شبه‌نظامیان حوثی پایان خواهند داد.

او همچنین از نقش ائتلاف عربی به‌ویژه سعودی و امارات متحده عربی برای بازگرداندن ثبات در یمن قدردانی کرد.

جنگ‌های شدید

مرکز اطلاع رسانی یمن در بیانیه خود گفته است، در پی حمله ارتش ملی و نیروهای مقاومت مردمی به جبهه‌های جنوب و غرب استان مأرب، این مناطق طی ساعات گذشته شاهد نبردهای شدیدی بوده است.

طبق گفته این مرکز، نیروهای دولت قانونی یمن طی هفته‌های گذشته با هدف تامین امنیت مناطق شرقی استان مأرب و محاصره شبه‌نظامیان باقی‌مانده حوثی در مناطق نزدیک به جبل البلاق شرقی، به سوی مناطق صحرایی جنوب مأرب پیشروی کرده‌‌اند.

گفتنی است که از فوریه 2021، شبه‌نظامیان حوثی به‌رغم هشدارهای بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری، حملات خود را به استان نفت‌خیز مأرب آغاز کردند اما همه حملات‌ آنها با مقابله نیروهای ارتش ملی و قبایل استان مأرب به شکست منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید