نخست‌وزیر اسرائیل در اولین سفر رسمی وارد بحرین شد

سفر نفتالی بنت به بحرین همزمان با تنش‌های فزاینده در منطقه و جهان و همچنین بی‌نتیجه ماندن مذاکرات وین درباره برنامه هسته‌ای ایران صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در اولین سفر خود به پادشاهی بحرین، وارد منامه شد.

سخنگوی نخست‌وزیر اسرائیل دوشنبه 14 فوریه اعلام کرد که نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل در اولین سفر رسمی خود به بحرین وارد منامه شده و طی این سفر با شاهزاده سلمان بن حمد، ولی‌عهد این پادشاهی درباره «اهمیت صلح، توسعه و شکوفایی در منطقه» گفت‌وگو می‌کند.

اوفیر، جندلمان در حساب خود در «توییتر» افزود که بنت در چارچوب این دیدار رسمی با ملک حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین و در کنار آن وزرای دارایی، خارجه، صنایع و ارتباطات این کشور ملاقات خواهد کرد.

او همچنین افزود که نخست‌وزیر اسرائیل با ولی‌عهد پادشاهی بحرین «پیشبرد مسائل سیاسی و اقتصادی با تمرکز بر فناوری و ابتکار» را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

سفر رسمی نخست‌وزیر اسرائیل تنها دو هفته پس از امضای توافق‌نامه دفاعی میان دو کشور که بر تنش‌های فزاینده در خلیج متمرکز است، صورت می‌گیرد.

همچنین این دیدار رسمی مقام اسرائیلی در حالی انجام می‌شود که مذاکرات هسته‌ای میان قدرت‌های جهانی و ایران در وین وارد مرحله دشوار و سرنوست‌سازی شده و به نتیجه قاطعی نرسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید