ائتلاف عربی یک سامانه ارتباطی برای کنترل و هدایت پهپادهای حوثی را منهدم کرد

سخنگوی ائتلاف گفت، حوثی‌ها از مقر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صنعا برای اقدامات «خصمانه» استفاده می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» بامداد دوشنبه 14 فوریه از حملات سنگین هوایی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن به مواضع حوثی‌ها در شمال صنعا خبر دادند.

طبق این منابع ائتلاف عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد، شبه‌نظامیان حوثی از مقر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صنعا برای اقدامات «خصمانه» و حملات پهپادی استفاده می‌کنند.

در بیانیه ائتلاف آمده است: «ما یک سامانه ارتباطی حوثی‌ها که برای عملیات هدایت و کنترل پهپادها پس از شلیک مورد استفاده قرار می‌گرفت را منهدم کردیم».

بیانیه تأکید کرد: «حملات فرامرزی حوثی‌ها مستلزم پاسخی محکم‌تر و مؤثرتر در چارچوب قوانین بین‌المللی بشردوستانه است».

تخلیه غیرنظامیان از اماکن نظامی

پیشتر ائتلاف عربی با بیان اینکه شبه‌ظامیان حوثی‌از برخی وزارتخانه‌های دولتی در یمن برای انجام عملیات «خصمانه» استفاده نظامی می کنند، گفته بود که در پاسخ به این تهدیدها، یک سایت نظامی که از آن برای هدف قرار دادن غیرنظامیان بویژه در حمله به فرودگاه بین‎المللی «ابها» مورد استفاده قرار گرفته بود را منهدم خواهد کرد.

این ائتلاف از غیرنظامیانی که در داخل وزارتخانه‌های دولتی یمن در صنعا کار می‌‌کنند خواست تا فورا آن وزارتخانه‌ها را تخلیه کنند.

در بیانیه ائتلاف آمده است: «ما از طریق تماس تلفنی با یکی از وزارتخانه‎ها در صنعا از آنها خواستیم تا غیرنظامیان را تخلیه و به اماکن دیگری انتقال دهند».

انهدام یک پهپاد انفجاری

گفتنی است که سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی شامگاه پنجشنبه اعلام کرد، پدافند سعودی یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی‌های مورد حمایت ایران که به سوی خاک سعودی شلیک شده بود را در هوا منهدم کردیم.

او گفت شبه‌نظامیان حوثی به شیوه‌ای سیستماتیک و عامدانه غیرنظامیان مسافر و کارگران فرودگاه بین‌المللی «ابها» را مورد حمله قرار دادند.

او افزود که این تلاش «خصمانه» و«وحشیانه» حوثی‌ها برای هدف قرار دادن فرودگاه بین‌المللی «ابها» و آسیب رساندن به غیرنظامیان از ملیت‌های مختلف و کارکنان فرودگاه یک «جنایت جنگی» محسوب می‌شود.

او با اشاره به اینکه فرودگاه بین‌المللی «ابها» یک فرودگاه غیرنظامی و تحت قوانین بشردوستانه بین‌المللی محافظت می‌‎شود، تاکید کرد که حمله به این فرودگاه رویکرد «خصمانه» شبه‌نظامیان حوثی و نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه از سوی آنها را ثابت می‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم