ربوده‌‌شدن 6 کارمند سازمان ملل توسط افراد مسلح ناشناس در جنوب یمن

افراد مسلح، کارکنان سازمان ملل به مقصد نامعلومی بردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع یمنی، یکشنبه 13 فوریه اعلام کردند که افراد مسلح ناشناس، 6 کارمند سازمان ملل متحد را در استان «ابین» در جنوب یمن ربودند.

طبق گفته این منابع، افراد مسلح، شامگاه جمعه، خودروی حامل تیم «امنیت و ایمنی» دفتر سازمان ملل متحد را در جاده میان «مودیه و الوضیع» واقع در پایتخت موقت عدن به سرپرستی «آکم سوفیول» را متوقف کرده و 6 کارمند این سازمان را ربوده‌اند.

به گزارش روزنامه یمنی «الشارع»، افراد مسلح سپس کارکنان سازمان ملل متحد را با خودرویی که در آن تردد می‌کردند به مقصد نامعلومی منتقل کردند.

بنا به این گزارش، افراد ربوده‌شده، از ماموریت کمک‌رسانی به ساکنان منطقه «الودایه» در استان «ابین» به سمت عدن پایتخت موقت در راه بازگشت بودند.

منابع تصریح کردند که تلاش‌های امنیتی ارگان‌های دولت قانونی و قبایل یمنی برای شناسایی آدم‌ربایان و محل اختفای کارمندان در جریان است و احتمالاً در ساعات آینده فراخوان امنیتی برای آزادی آنها انجام خواهد گرفت.

شورای وزرای دولت قانونی یمن نیز روز شنبه در جلسه خود، حادثه ربوده‌شدن کارکنان سازمان ملل متحد توسط افراد مسلح در استان ابین را مورد بحث و بررسی قرار داد.

این شورا تاکید کرد که کار برای آزادی ربوده‌شدگان و تضمین امنیت فوری آنها در جریان است.

گفتنی است که دو تن از کارمند سازمان ملل متحد که از اواخر سال گذشته توسط شبه‌نظامیان حوثی در صنعا ربوده شدند، هنوز در بازداشت هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید