حملات هوایی ائتلاف عربی به مواضع نظامی حوثی‌ها در صنعا

حملات هوایی ائتلاف عربی در پاسخ به تلاش شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، شامگاه شنبه 12 فوریه اعلام کرد که حملات هوایی دقیقی را علیه اهداف نظامی شبه‌نظامیان حوثی در صنعا انجام داده است.

ائتلاف در بیانیه‌ای گفت: «تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان مستلزم واکنش بازدارنده برای مهار کردن رفتار خصمانه آنها است».

شامگاه جمعه نیز ائتلاف عربی اعلام کرد، قصد دارد عملیات نظامی گسترده در صنعا در پاسخ به تهدیدهای حوثی‌ها علیه غیرنظامیان انجام دهد.

ائتلاف عربی در بیانیه‌ای از غیرنظامیان خواسته بود که به تاسیسات و مراکز نظامی حوثی‌ها در صنعا نزدیک نشوند.

روز پنجشنبه، ائتلاف اعلام کرد که پدافند سعودی یک پهپاد حوثی که به سمت فرودگاه بین‌المللی «ابها» شلیک شده بود، در مجاورت این فرودگاه سرنگون کرد.

ائتلاف عربی با بیان اینکه 12 غیرنظامی از کارگران و مسافران فرودگاه «ابها» در سرنگونی پهپاد زخمی شدند، تأکید کرد، «اقدامات عملیاتی قاطعانه‌ای در پاسخ به تهدیدها علیه فرودگاه‌ها و مسافران غیرنظامی» اتخاذ خواهد کرد.

سخنگوی ائتلاف تأکید کرد، حوثی‌ها تصمیم گرفتند تا حملات خود را به فرودگاه‌های غیرنظامی و مناطق مسکونی را به طور آشکار تشدید کنند.

او خاطرنشان کرد که «شبه‌نظامیان حوثی عمدا فرودگاه‌های غیرنظامی را هدف قرار دادند رفتاری که نیاز به عملیات بازدارندگی دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید