کشته‌شدن 7 عضو «داعش» در حمله جنگنده‌های روسی به صحرای سوریه

جنگنده‌های روسی بیش از 20 خودرو و مقرهایی وابسته به داعش را در منطقه «جبل البشری» مورد هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه در گزارشی اعلام کرد که در جریان حملات هوایی جنگنده‌های روسی به «صحرای سوریه» در شب گذشته، هفت عضو گروه «داعش» کشته شدند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های روسی بیش از 20 خودرو و مقرهایی وابسته به داعش را در منطقه «جبل البشری» در صحرای الرقه و صحرای آثریا در استان حماه مورد هدف قرار دادند.

دیدبان حقوق بشر سوریه چند روز گذشته هم خبر داده بود که در اثر حملات هوایی جنگنده‌های روسی به مناطق صحرایی در استان الرقه و حماه، نه عضو داعش کشته شدند.

بر اساس این گزارش، «با توجه به 22 مجروح این حملات که برخی از آن‌ها حال وخیمی دارند، شمار کشته‌شدگان می‌تواند افزایش پیدا کند.»

مسکو به عنوان برجسته‌ترین حامی دمشق، حملات مختلفی را علیه مراکز استقرار نیروهای داعش در صحرای سوریه انجام می‌دهد. این صحرا بین دو استان حمص و دیرالزور واقع شده و تا مرز این کشور با عراق امتداد دارد.

داعش در ماه گذشته، در جریان یک حمله هماهنگ‌شده به زندانی در شهر «الحسکه»، درصدد آزادی زندانیان وابسته به خود بود. این زندان که توسط کردها مدیریت می‌شود، مورد حمله هماهنگ نیروهای داعش از خارج و داخل زندان قرار گرفت.

به‌دنبال این حمله، برای چندین روز درگیری‌های شدیدی میان دو طرف صورت گرفت که منجر به کشته‌شدن صدها نفر از طرفین شد.

از سوی دیگر، ابوابراهیم الهاشمی القرشی، رهبر داعش هفته گذشته به همراه برخی از اعضای خانواده خود، در جریان یک حمله پیچیده توسط نیروهای ویژه آمریکا در شمال غرب سوریه کشته شد.

داعش تاکنون در این باره واکنشی رسمی نشان نداده و هنوز جانشین او را معرفی نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید