حرکت گروه‌های مسلح به سوی طرابلس برای پشتیبانی از الدبیبه در لیبی

عبدالله بلحق سخنگوی مجلس نمایندگان لیبی وجود هر گونه اختلاف میان مجلس نمایندگان و شورای حکومتی درباره اصلاح قانون اساسی را نامحتمل دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش روزنامه لیبیایی «المرصد»، به دستور عبدالحمید الدبیبه، نخست‌وزیر برکنار شده لیبی، گروه‌های مسلح از شهر مصراته به سمت طرابلس پایتخت این کشور حرکت کرده‌اند.

این روزنامه به نقل از گروه‌های مسلح نوشت که اعزام آنها به سوی طرابلس، به دستور عبدالحمید الدبیبه، نخست‌وزیر کابینه وحدت ملی و وزیر دفاع «برای تامین امنیت مراکز دولتی و اماکن اصلی پایتخت» صورت گرفته است.

تحرکات الدبیبه در زادگاهش مصراته، به هدف تامین پشتیبانی از دولت خود علیه تشکیلاتی است که به قول مشاوران او «دولت موازی» به ریاست فتحی باشاغا خوانده شده‌ است که اخیرا از سوی مجلس نمایندگان لیبی رای اعتماد گرفته و مامور تشکیل کابینه شده است.

الدبیبه در تظاهرات گسترده‌ای در مصراته اعلام داشت که «از اصول انقلاب 17 فوریه عقب‌نشینی نمی‌کند.».
در همین راستا فیصل الشریف، یکی از اعضای تیم رایزنی و رسانه‌ای الدبیبه، با تاکید بر این که شهر مصراته و تمامی ارکان آن دولت جدید را رد می‌کند، هشدار داد که «نیروی نظامی، آماده دفاع از دولت قانونی است.»

از سوی دیگر به گزارش رسانه‌های لیبی، عبدالله بلحق، سخنگوی مجلس نمایندگان لیبی، وجود هر گونه اختلاف میان مجلس نمایندگان و شورای حکومتی لیبی در مورد اصلاح قانون اساسی را نامحتمل دانست.

بلحق افزود: «هیچ ایرادی به نقشه‌راه و مسیرهای تصویب شده آن وجود ندارد که نشان می‌دهد «تصویب این اصلاحیه، خالی از اشکال است.»

سخنگوی مجلس نمایندگان لیبی خاطرنشان کرد که پیش از شروع جلسه اصلاح قانون اساسی، کمیسیون نقشه‌راه مجلس و کمیسیون تخصصی شورای حکومتی تشکیل جلسه دادند و جلسه با تصویب نسخه نهایی متمم قانون اساسی به پایان رسید.
او تأکید کرد که فتحی باشاغا، رای اعتماد مجلس نمایندگان و موافقت لازم را از شورای دولتی دریافت کرده است، در حالی که خالد البیباص، نامزد دیگر، موافقت‌های مطلوب را نگرفته است.

به گفته عبدالله بلحق، هنوز برای اطلاع از مقر دولت جدید و تاریخ آغاز به کار آن، زود است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید