ترور یکی از اعضای جریان صدری‌ها در استان میسان عراق

مقتدی صدر: ترور و هدف قرار دادن شخصیت‌ها در شرایط کنونی با هدف فشار بر صدری‌ها برای تشکل ائتلاف صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربيه»، شامگاه چهارشنبه، 10 فوریه از ترور یکی از اعضای جریان صدری‌ها به دست افرادی مسلح در استان میسان در جنوب عراق خبر دادند.

طبق این گزارش، افرادی مسلح، «کرار ابورغیف» یکی از فعالان وابسته به جریان صدری‌ها را با شلیک گلوله ترور کردند.

شاهدان عینی گفته‌اند، ابورغیف در حالی که سوار بر خودروی شخصی‌اش بود با شلیک گلوله افراد مسلح کشته شد و همسرش نیز در این حادثه زخمی شده است.

ترور برای فشار بر جریان صدری‌ها

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، مقتدی صدر، رهبر جریان صدری‌ها در واکنش به این ترورها گفت، هدف قرار دادن افراد و شخصیت‌ها در این شرایط با هدف فشار بر جریان صدری‌ها برای گرفتن امتیاز یا تشکیل ائتلاف بزرگتر با بقیه صورت می‌گیرد.

صدر خواستار حفظ آرامش شبه‌نظامیان «سرایا السلام» وابسته به خود و «عصائب اهل حق» وابسته به ایران در استان میسان شد.

در همین حال مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق روز گذشته با اشاره به چندین عملیات‌ ترور اخیر در جنوب، گفت، اقدامات فوری برای رسیدگی به پیامدهای این ترورها از جمله ترور قاضی احمد فیصل السعدی و سرگرد حسام العلوی در میسان انجام خواهد داد.

او تاکید کرد همه کسانی که برای برهم زدن امنیت و ثبات در استان جنوبی میسان تلاش می‌کنند را مجازات خواهد کرد.

الکاظمی در دیدار با فرماندهان دستگاه امنیتی عراق در استان میسان گفت: «ما امروز باید به جنایتکاران بگوییم که مجازات سختی در انتظار آنهاست وهیچ‌کس نباید فکر کند که فراتر از قانون است یا اینکه به دنبال ایجاد هرج و مرج در کشور باشد اما مجازات نخواهد شد».

ترور یک قاضی و افسر وزارت کشور

گفتنی است، روز شنبه، افراد مسلح ناشناس، قاضی احمد الساعدی، متخصص پرونده مواد مخدر در دادگاه استیناف میسان را ترور کردند. پیش از آن حسام علوی، افسر وزارت کشورعراق، چهارشنبه گذشته به دست افراد مسلح ناشناس در همان استان ترور شد.

این ترورها در حالی انجام می‌گیرد که عرصه سیاسی عراق شاهد تنش‌هایی بین جریان صدری‌ها و جناح‌های وابسته به ایران بویژه «حشد الشعبی» درباره تشکیل دولت جدید و انتخاب رئیس‌جمهوری برای این کشور است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید