نفتالی بنت: اخیرا تهدیدهای دریایی علیه اسرائیل افزایش یافته است

نخست‌وزیر اسرائیل: ایران بزرگترین تهدید علیه اسرائیل است و تل‌آویو از نزدیک مذاکرات هسته‌ای وین را دنبال می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل تاکید کرد که عرصه دریایی اخیرا شاهد افزایش شدت تهدیدات است که مشخصا تل‌آویو را نشانه رفته است.

در ادامه این اظهارات که سه‌شنبه 8 فوریه در حساب کاربری نخست‌وزیر اسرائیل به زبان عربی به نقل از بنت نشر شد، آمده است: «اخیراً شاهد افزایش شدت تهدیدات در عرصه دریایی هستیم، هدف مورد نظر این تهدیدها، اسرائیل است، اما نه فقط اسرائیل زیرا همکاری با آمریکا در قالب مانورهای مشترک دریایی و همچنین با دیگر دوستانمان در این منطقه نیز از جمله اهداف این‌گونه تهدیدات به شمار می‌آید.»

ایران بزرگترین تهدید علیه اسرائیل

بنت دو روز پیش تاکید کرده بود که «ایران بزرگترین تهدید علیه اسرائیل است و تل‌آویو از نزدیک مذاکرات هسته‌ای وین را دنبال می‌کند.»

بنت پیشتر در نشست کابینه خود تصریح کرده بود که همزمان با ادامه مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام»، تهران فعالیت‌های خصمانه خود را در منطقه افزایش داده است.

او گفت که ایران منبع تهدیدها علیه دولت اسرائیل است و دولت او «مسئولیت مقابله با برنامه هسته‌ای ایران را برعهده می‌گیرد.»

نخست‌وزیر اسرائیل تاکید کرد:«از نزدیک روند مذاکرات وین را دنبال می‌کنیم. رویکرد ما در قبال این توافق نیز روشن و مشخص است. این توافق با شرایط فعلی، به تلاش‌ها برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران آسیب‌ زده و صرفا باعث به تعویق افتادن موقت غنی‌سازی می‌شود اما همه ما در منطقه می‌دانیم که بهای گزافی را پرداخت خواهیم کرد».

نخست‌وزیر اسرائیل در ادامه تاکید کرد: «همانگونه که همگی شاهد بودیم، ایران در هفته‌های گذشته و همزمان با مذاکرات وین، رفتارهای خصمانه و تروریستی خود را بارها تشدید کرده است. مذاکره با ایران این‌گونه است.»

او در ادامه گفت: «ما اکنون در حال پر کردن شکاف‌ها و پی‌ریزی توان نظامی اسرائیل برای سال‌ها و حتی دهه‌های آینده هستیم و اسرائیل در هر صورت، با توافق یا بدون توافق، آزادی تحرک و اقدام را حفظ خواهد کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم