ارتش ملی یمن جبهه نبرد علیه حوثی‌ها را به استان «الجوف» گسترش می‌دهد

نیروهای دولت قانونی یمن با پشتیبانی نیروی هوایی ائتلاف عربی از دو هفته پیش حملات گسترده‌ای علیه شبه‌نظامیان حوثی‌ در جبهه‌های مأرب، الجوف و حجه را آغاز کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه»، چهارشنبه 9 فوریه، از نبردهای شدید میان نیروهای ارتش ملی و مقاومت یمن با شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در شمال غرب مأرب خبر دادند.

طبق این گزارش ارتش ملی یمن با دفع حمله حوثی‌ها به منطقه شمال مأرب، جبهه نبرد را به سمت الحزم، مرکز استان «الجوف» گسترش داده و تلفات سنگینی به حوثی‌ها وارد کرده است.

ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی همچنین به شرق شهر الحزم حمله کرده و خسارت‌های سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی وارد کردند.

واکنش حوثی‌ها

منابع میدانی چهارشنبه به خبرنگار العربیه گفتند که شبه‌نظامیان حوثی طی 24 ساعت گذشته در تلاش برای نفوذ به استحکامات ارتش ملی و مقاومت مردمی در منطقه لعیرف، سه حمله متوالی انجام دادند که در هر سر مورد با متحمل‌شدن تلفات سنگین جانی و تسلیحاتی مجبور به عقب‌نشینی شدند.

حضور نیروهای ارتش ملی یمن در مارب
حضور نیروهای ارتش ملی یمن در مارب

همزمان توپخانه ارتش ملی یمن دو کاروان نظامی متعلق به حوثی‌ها در جبهه الکساره را هدف قرار داد که منجر به کشته شدن همه افراد آن شد.

جنگنده‌های ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن نیز مواضع حوثی‌ها را در امتداد خط مقدم جبهه‌های شرق الجوف تا غرب مأرب هدف قرار دادند. این حملات خسارات جانی و مادی سنگینی به شبه‌نظامیان وارد کرد.

ارتش ملی یمن از دو هفته پیش حملات گسترده‌ای علیه شبه‌نظامیان حوثی‌ در جبهه‌های مختلف از جمله مأرب، الجوف و حجه را آغاز کرد. این حملات که با پشتیبانی هوایی ائتلاف عربی همراه بود، خسارات سنگینی به حوثی‌های مورد حمایت ایران وارد کرد. حملات مذکور به آزادسازی مناطق وسیعی از دست شبه‌نظامیان حوثی منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید