حوثی‌ها 4 موشک بالستیک از بندر الحدیده و فرودگاه صنعا به سوی حجه پرتاب کردند

نیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن حمله شبه‌نظامیان حوثی را در شرق اللجمه در جبهه جنوبی استان مأرب دفع کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که حوثی‌ها، 4 موشک بالستیک به سمت شهر حرض و مثلث «عاهم» در استان حجه شلیک کردند.

ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف عربی، دوشنبه 7 فوریه در بیانیه‌ای تاکید کرد این موشک‌ها از بندر الحدیده و فرودگاه بین‌المللی صنعا شلیک شده است.

ائتلاف عربی به رهبری سعودی با بیان این که استفاده نظامی از بندر الحدیده و فرودگاه صنعا، امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را به شدت تهدید می‌کند، متعهد شد که «تدابیر عملیاتی لازم را برای تعامل با کانون‌های تهدید در راستای دفاع از غیرنظامیان در داخل یمن به مورد اجرا می‌گذارد.»

از سوی دیگر نیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن، دوشنبه 7 فوریه، حمله شبه‌نظامیان حوثی به شرق اللجمه در جبهه جنوبی استان مأرب را دفع کرده و تلفات جانی و خسارت‌‌های تجهیزاتی را به شبه‌نظامیان وارد آوردند و عملیات ضد‌حمله را نیز در امتداد تپه الشهید در همین جبهه اجرا کردند.

حملات هوایی ائتلاف در جنوب مأرب

این در حالی است که جنگنده‌های ائتلاف عربی از سحرگاه دوشنبه، حملات متعددی را انجام داده و تجمعات و تجهیزات حوثی‌ها را در امتداد میدان عملیات رزمی در جبهه جنوبی مأرب، هدف قرار دادند.

به گزارش «العربیه»، این حملات هوایی دقیق، منجر به کشته شدن شماری از حوثی‌ها و منهدم شدن تعدادی از تجهیزات مکانیزه و خودروهای نظامی آنها شد.

یک تصویر ویدیویی نشان داد که نیروهای ارتش ملی یمن ضمن پیشروی در محور تعز و پاکسازی این منطقه، شعارهای فرقه‌‌گرایانه شبه‌نظامیان حوثی را در منطقه الاحطوب جبل حبشی در غرب تعز محو کردند.

حوثی‌های مورد حمایت ایران
حوثی‌های مورد حمایت ایران

این در حالی است که ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، بامداد دوشنبه 7 فوریه از انهدام یک سکوی پرتاب موشک بالستیک در استان «الجوف» یمن و آغاز عملیات نظامی علیه مواضع حوثی‌ها در صنعا خبر داد.

در این‌باره در بیانیه ائتلاف عربی آمده است که این عملیات، در پاسخ به تهدیدات حوثی‌ها و در راستای دفاع از غیرنظامیان در برابر حملات خصمانه این گروه شبه‌نظامی انجام گرفت.

همزمان، نیروهای موسوم به تیپ‌های «الیمن السعید»، عملیات مین‌روبی شهر حرض در استان حجه و پاکسازی این شهر از هزاران مین کار گذاشته شده توسط حوثی‌ها را آغاز کرده‌‌اند.

تیپ‌های «الیمن السعید» در اطلاعیه خود تاکید کردند که عملیات‌ امدادرسانی انسانی در مناطق آزاد شده، پس از پایان عملیات مین‌روبی و پاکسازی منطقه، آغاز خواهد شد.

ائتلاف عربی نیز در همین راستا از غیرنظامیان شهر حرض خواست تا پاکسازی کامل منطقه از مین‌های حوثی‌ها، منتظر مانده و پس از پاکسازی به خانه‌های خود بازگردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید