انهدام یک سکوی پرتاب موشک بالستیک در «الجوف» توسط ائتلاف عربی

ارتش ملی یمن از شکست شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های «لعیرف»، «الهجره»، «محزام» و «ماس» در شمال غرب مأرب خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، بامداد دوشنبه 7 فوریه از انهدام یک سکوی پرتاب موشک بالستیک در استان «الجوف» یمن و آغاز عملیات نظامی علیه مواضع حوثی‌ها در صنعا خبر داد.

در بیانیه ائتلاف عربی آمده که این عملیات در پاسخ به تهدیدهای نظامی حوثی‌ها برای محافظت از غیرنظامیان در برابر حملات خصمانه آنها صورت گرفته است.

ائتلاف، سحرگاه شنبه نیز از آغاز عملیات نظامی علیه مواضع حوثی‌ها در صنعا و تعدادی از استان‌های یمن خبر داد.

همزمان، نیروهای موسوم به تیپ‌های «الیمن السعید» عملیات مین‌روبی شهر حرض در استان حجه و پاکسازی این شهر از وجود هزاران مین که توسط حوثی‌ها کار گذاشته شده است را آغاز کرده‌اند.

تیپ‌های «الیمن السعید» همچنین تاکید کردند که عملیات‌های امدادرسانی بشردوستانه در مناطق آزاد شده از دست حوثی‌ها پس از پایان عملیات مین‌روبی و پاکسازی منطقه آغاز خواهد شد.

ائتلاف عربی روز شنبه از غیرنظامیان شهر حرض خواست تا پاکسازی کامل منطقه از مین‌های حوثی‌ها منتظر بمانند و پس از پاکسازی به خانه‌های خود بازگردند.

پیشروی ارتش ملی یمن در جبهه شمال غرب مأرب

همزمان با ادامه حملات هوایی ائتلاف عربی به مواضع حوثی‌ها در صنعا و دیگر مناطق تحت کنترب این گروه شبه نظامی، فرماندهی منطقه هفتم نظامی ارتش ملی یمن، مستقر در شمال غرب مأرب، روز گذشته گفت که یگان‌های رزمی آن با حمایت مقاومت مردمی، پیروزی‌های بزرگی را در جبهه‌های «لعیرف»، «الهجره»، «محزام» و «ماس» به دست آوردند.

سخنگوی فرماندهی عملیات منطقه هفتم وابسته به ارتش ملی یمن به «العربیه» گفت، شبه‌نظامیان حوثی طی چند روز گذشته متحمل خسارات جانی و تجهیزاتی سنگینی شده‌اند.

او افزود، نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی با حمایت هوایی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، هر گونه ارسال نیروهای کمکی و امدادهای تسلیحاتی به شبه‌نظامیان حوثی از مناطق دیگر را منع کرده و ضربات سنگینی بر این شبه نظامیان تروریست وارد کرده‌اند.

نیروهای ارتش یمن، شامگاه شنبه نیز از پیشروی خود در دو محور منتهی به شهر «حرض» در استان حجه واقع در شمال غرب این کشور خبر دادند.

نیروهای دولت قانونی یمن همچنین اعلام کردند که جاده بین‌المللی میان «عبس» و جنوب شهر «حرض» و همچنین جاده اصلی «حرض» به «میدی» در غرب، را به کنترل خود درآورده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید