پیروزی‌های میدانی ارتش ملی یمن در جبهه شمال غرب مأرب

فرماندهی عملیات مأرب گفت که در روزهای گذشته ارتش ملی یمن با پوشش هوایی ائتلاف عربی خسارات جانی و تجهیزاتی سنگینی بر شبه‌نظامیان حوثی وارد کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی منطقه هفتم نظامی ارتش ملی یمن، مستقر در شمال غرب مأرب، یکشنبه 6 فوریه گفت که یگان‌های رزمی آن با حمایت مقاومت مردمی، پیروزی‌های بزرگی را در جبهه‌های «لعیرف»، «الهجره»، «محزام» و «ماس» به دست آوردند.

سخنگوی فرماندهی عملیات منطقه هفتم وابسته به ارتش ملی یمن به «العربیه» گفت، شبه‌نظامیان حوثی طی چند روز گذشته متحمل خسارات جانی و تجهیزاتی سنگینی شده‌اند.

او گفت نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی با حمایت هوایی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، هر گونه ارسال نیروهای کمکی و امدادهای تسلیحاتی به شبه‌نظامیان حوثی از مناطق دیگر را منع کرده و ضربات سنگینی بر این شبه نظامیان تروریست وارد کرده‌اند.

نیروهای ارتش یمن، شامگاه شنبه اعلام کردند که از دو محور به سوی شهر «حرض» در استان حجه واقع در شمال غرب کشور پیشروی کردند.

ارتش ملی یمن همچنین گفته است جاده بین‌المللی میان «عبس» و جنوب شهر «حرض» و همچنین جاده اصلی «حرض» به «میدی» در غرب، نیز به کنترل خود درآورده است.

در همین حال، مرکز اطلاع رسانی منطقه پنجم نظامی ارتش ملی یمن اعلام کرد، نیروهای دولت قانونی پس از درگیری‌های شدید با شبه‌نظامیان حوثی مستقر در داخل شهر حرض، وارد محله‌های جنوبی و غربی این شهر شدند.

طبق بیانیه این مرکز، شبه‌نظامیان حوثی برخی ساختمان‌های بلند در جنوب و غرب شهر حرض و همچنین ورودی‌های این شهر را بمب گذاری کردند تا در صورت عقب نشینی آن را منفجر کنند.

همزمان توپخانه سنگین ارتش ملی یمن و جنگنده‌های ائتلاف عربی چندین تجمع برای نیروهای کمکی شبه‌نظامیان حوثی در شرق منطقه «الجبل» و اردوگاه «المحصام» در جنوب شرقی شهر حرض را هدف قرار دادند.

این مرکز تاکید کرد که نبردها برای دومین روز از آغاز عملیات تهاجمی نیروهای ارتش ملی در منطقه پنجم نظامی برای آزادسازی شهر حرض همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید