پیشروی‌های ارتش یمن در استان حجه و آزادسازی مناطقی در صعده

ارتش یمن ضمن پیشروی در حجه و به کنترل گرفتن اردوگاهی استراتژیک، مواضع تازه‌ای را در جبهه الملاحیط در استان صعده به تصرف خود درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش یمن در جریان پیشروی چشمگیر خود در استان حجه، کنترل اردوگاه راهبردی المحصام مشرف بر شهر حرض را به دست گرفت.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی نظامی یمن، نیروهای ارتش این کشور جمعه 4 فوریه، بعد از شکست دادن شبه‌نظامیان حوثی در اردوگاه المحصام، آنها را در شهر حرض محاصره کردند و آخرین گزارش‌های میدانی، حاکی از محاصره کامل شبه‌نظامیان حوثی و قطع خطوط امدادی آنها است.

بنا بر همین بیانیه، ارتش و مقاومت مردمی یمن، سحرگاه جمعه 4 فوریه، به پیشروی‌های مهمی در جبهه‌های گوناگون شهر حرض در استان حجه دست یافتند و پیشروی «تیپ‌های یمن مبارکي در تمامی محورها با برخورداری از پشتیبانی هوایی ائتلاف عربی تا دستیابی به کلیه اهداف از پیش تعیین شده آن ادامه دارد.

به گزارش منابع میدانی «العربیه»، در عملیات سحرگاه جمعه ارتش یمن در چندین محور به سوی منطقه الساحل پیشروی داشته و تیپ‌های یمن مبارک نیز در منطقه پنجم نظامی به سوی شهر حرض در استان حجه پیشروی کردند.

این در حالی است که بر اساس آخرین گزارش‌های «العربیه»، شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های مختلف در مصاف با نیروهای ارتش ملی یمن، شکست سنگینی متحمل شده و مجبور به عقب‌نشینی شدند.

پاکسازی میادین مین

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن نیز جمعه اعلام کرد که «تیپ‌های یمن مبارک »، پاکسازی میادین مین در شهر آزاد شده حرض در استان حجه، که توسط شبه‌نظامیان حوثی کار گذاشته شده است را آغاز کردند.
در ادامه بیانیه ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف عربی با درخواست از غیرنظامیان به عدم بازگشت به منازل خود برای دور ماندن از هر گونه خطر جانی، تاکید شده است که عملیات امدادی در مناطق آزاد شده شهر حرض، دو روز پس از انجام عملیات مین‌‌زدایی، آغاز خواهد شد.

آزادسازی مناطقی از استان صعده

در همین راستا مرکز رسانه‌ای ارتش یمن، جمعه از آزادسازی مواضع تازه‌ای در جبهه الملاحیط در استان صعده خبر داد که خاستگاه رهبر شبه‌نظامیان حوثی در دورترین نقطه شمال کشور است. ارتش همچنین تاکید کرد که کنترل محور مران در جبهه الملاحیط در منطقه حیدان واقع در جنوب غرب صعده در عملیاتی با برخورداری از پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی را به دست گرفته است.

سرلشکر محمد العجابی، فرمانده تیپ سوم عاصفه در این رابطه توضیح داد:«عملیات نظامی در چارچوب نیروهای تیپ‌های یمن مبارک، با هدف آزادسازی سراسر خاک یمن، احیای دولت قانونی و از بین بردن شبه‌نظامیان تروریست حوثی‌ مورد حمایت ایران انجام می‌شود.»

گفتنی است ارتش یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف به رهبری سعودی و انجام عملیات نظامی در بیش از 8 محور نبرد را در خاستگاه حوثی‌ها در استان صعده پیش می‌برد.
شایان ذکر است که نیروهای ارتش ملی یمن طی هفته‌های گذشته در جبهه‌های شبوه، مأرب، حجه، البیضا و اخیرا در جبهه صعده در عملیاتی گسترده که خسارات سنگینی به حوثی‌ها وارد کرده، پیشروی‌های چشمگیری را محقق ساختند.

16 حمله هوایی ائتلاف در مأرب و حجه

ائتلاف عربی جمعه 4 فوریه، اعلام کرد در جریان عملیات پشتیبانی هوایی جنگنده‌های آن، ظرف 24 ساعت گذشته 16 حمله و هدف‌گیری دقیق هوایی علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در دو استان‌ مأرب و حجه انجام شده که طی آن ده‌ها شبه‌نظامی حوثی‌ کشته و زخمی شده و 9 خودروی نظامی آنها نیز منهدم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم