وزیر دفاع اسرائیل: باید «جبهه میانه‌رو» را برای مقابله با تهدیدهای ایران تقویت کنیم

گانتز: روابط بین نهادهای دفاعی دو کشور از دیرباز وجود داشته است، و در این لحظه تاریخی روابط خود را رسمی و عمومی می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل که در بحرین به سر می‌برد، پس از امضای تفاهم‌نامه امنیتی با مقامات این کشور اعلام کرد اسرائیل قصد دارد «جبهه میانه‌رو» در خاورمیانه را برای مقابله با تهدیدهای رژیم ایران تقویت کند.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، پنج‌شنبه 3 فوریه، گانتز، با تاکید بر اینکه «هنوز یک سال بیشتر از انعقاد پیمان ابراهیم نگذشته، و طی دهه پیش رو شاهد تحولات مهمی خواهیم بود»، اعلام کرد برقراری روابط رسمی با کشورهای عربی خلیج به اسرائیل امکان می‌دهد تا با دست باز‌تر به آنها برای مقابله با تهدیدات امنیتی دشمنان مشترک کمک کند.

وزیر دفاع اسرائیل در جریان سفر خود به بحرین با عالی‌ترین مقامات این کشور همچون حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه، سلمان بن حمد آل خلیفه ولیعهد و نخست‌وزیر، و عبدالله بن حسن النعیمی وزیر دفاع بحرین دیدار کرد.

گانتز از پادشاه بحرین برای مهمان‌نوازی و «تصمیم شجاعانه برای برگزاری عمومی این دیدار» تشکر و تاکید کرد: «علنی کردن روابط تصمیم مهمی است. خیلی وقت پیش باید این کار را می‌کردیم. روابط بین نهادهای دفاعی دو کشور از دیرباز وجود داشته است، و در این لحظه تاریخی روابط خود را رسمی و عمومی می‌کنیم.»

به گفته «تایمز اسرائیل»، با توجه به تهدید‌های سپاه پاسداران و نیروهای نیابتی ایران، بحرین و امارات به خرید سامانه‌های دفاع هوایی از اسرائیل ابراز علاقه کرده‌اند، و این فرآیند با امضای تفاهم‌نامه امنیتی میان این کشورها آسان‌تر خواهد شد، و اسرائیل به طور جدی درخواست‌ هم‌پیمانان خود را بررسی خواهد کرد.

به گفته این روزنامه، وزیر دفاع اسرائیل با تاکید بر اینکه «آمریکا هروقت بخواهد کاری انجام دهد می‌تواند»، قتل رهبر «داعش» به دست نیروهای آمریکایی طی یک عملیات نظامی را نشانه روشنی بر این حقیقت دانست که اگر لازم شود، ایالات متحده به تنهایی یا با همکاری اسرائیل برای مقابله با بلندپروازی‌های هسته‌ای تسلیحاتی ایران اقدام خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید