اعلام همکاری فرانسه برای دفاع از امنیت حریم هوایی امارات

وزارت دفاع امارات از آغاز فعال‌سازی توافق‌نامه همکاری و دفاع مشترک میان دولت‌ امارات متحده عربی و جمهوری فرانسه برای مقابله با اقدامات تروریستی شکست‌‌خورده‌ای که کشور امارات را هدف قرار می‌دهد، خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فلورنس پارلی، وزیر دفاع فرانسه، اعلام کرد که کشورش به امارات متحده عربی در تامین امنیت حریم هوایی‌ آن که در معرض حملات حوثی‌ها است، کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس، فلورنس پارلی، جمعه 4 فوریه، در توییتی گفت که امارات «در ماه ژانویه در خاک خود، هدف حملات خطرناکی قرار گرفت و فرانسه برای ابراز همبستگی‌ خود با این کشور دوست، تصمیم گرفته پشتیبانی نظامی را به ویژه برای محافظت از حریم هوایی امارات در برابر هر گونه تعرضی ارائه کند.»

در همین راستا وزارت دفاع امارات از آغاز فعال‌سازی توافق‌نامه همکاری و دفاع مشترک میان دولت‌ امارات متحده عربی و جمهوری فرانسه برای مقابله با اقدامات تروریستی شکست‌خورده‌ای که کشور امارات را هدف قرار می‌دهد، خبر داد.

ایالات متحده آمریکا نیز سه‌شنبه گذشته در همین رابطه اعلام کرد که برای کمک به امارات متحده عربی در راستای دفاع از حریم هوایی و تضمین امنیت آن، اقدام به فرستادن جنگنده‌های پیشرفته‌ای‌ خواهد کرد.

رهگیری و انهدام پهپادها و موشک‌ها

شایان ذکر است که وزارت دفاع امارات، شامگاه چهارشنبه، از رهگیری 3 پهپاد خبر داد که پس از نقض حریم هوایی امارات در مکانی دور از مناطق مسکونی سرنگون شدند.
وزارت دفاع امارات همچنین در 31 ژانویه نیز از رهگیری و انهدام یک موشک بالستیک که توسط حوثی‌ها به سمت امارات پرتاب شده بود خبر داد که خسارتی به بار نیاورده و بقایای آن در خارج از مناطق مسکونی سقوط کرد.
این وزارتخانه همچنین در 24 ژانویه از رهگیری و انهدام دو موشک بالستیک خبر داد که خسارت‌های جانی نداشته و بقایای آنها در چند منطقه بر زمین افتاد.
تکرار این حملات در هفته‌های گذشته، جامعه بین‌المللی را بر آن داشت تا ضمن ابراز حمایت و همبستگی با کشور امارات، این حملات را به طور قاطعانه محکوم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید