نیویورک تایمز: یک عضو برجسته القاعده توسط ارتش آمریکا در سوریه کشته شد

یک مقام نظامی آمریکایی گفته که هدف حمله و شدت درگیری نشان می‌دهد که احتمالا شخص مورد نظر یک عضو برجسته سازمان القاعده بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ویژه ارتش آمریکا با حمله به شهرک «اطمه» در شمال غرب سوریه موفق به کشتن عضوی برجسته از یک گروه تروریستی شدند.

روزنامه «نیویورک تایمز»، پنج‌شنبه 3 فوریه گزارش داد، ارتش آمریکا هنوز نام این فرد که گمان می‌رود یکی از رهبران برجسته القاعده باشد را اعلام نکرده است.

چارلز لیستر، مدیر میز سوریه انستیتوی خاورمیانه در واشینگتن در صفحه تویتتر خود نوشت: «سمیر حجازی (ابو همام السوری)، ابوعبدالکریم المصری و سامی العریدی از مهمترین اعضای برجسته القاعده بوده که احتمال کشته شدنشان در این عملیات وجود دارد.»

العریدی عضو مجلس شورا و مسئول گروه «حراس الدین» وابسته به القاعده بوده و نقش کلیدی در این سازمان تروریستی دارد.

او پیشتر میان سال‌های 2014 تا 2016 عضو جبهه النصره بوده است.

انفجار انتحاری

لیستر افزود که ویدیویی از یک خانه ویران‌شده با جسد 9 مرد و زن و کودک در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

یک مقام نظامی آمریکایی هم گفت که درگیری شدیدی میان ساکنان این منزل با نیروهای آمریکایی شکل گرفت اما ویرانی منزل مذکور به احتمال زیاد ناشی از انفجار انتحاری شخص مورد نظر درون منزل بوده است.

این مقام نظامی افزود که هدف حمله و شدت درگیری نشان می‌دهد که احتمالا شخص مورد نظر یک عضو برجسته سازمان القاعده بوده است.

منزل مورد حمله واقع شده در اطمه سوریه
منزل مورد حمله واقع شده در اطمه سوریه

مسئولان آمریکایی از نامیدن این هدف «بسیار ارزشمند» خودداری کردند و گفتند که منتظر نتایج بررسی DNA شخص کشته شده خواهند ماند.

منابع «العربیه» هم گزارش دادند، درگیری‌ها حدود 3 ساعت به درازا کشید و منطقه درگیری از مناطق تحت کنترل «جبهه النصره» است.

سقوط یک هلیکوپتر آمریکایی

در همین رابطه دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که کماندوهای آمریکایی توسط هلیکوپتر به شهرک اطمه واقع در استان ادلب نزدیک مرز سوریه با ترکیه برای انجام این عملیات انتقال یافتند.

منزل مورد حمله نیروهای ویژه آمریکا
منزل مورد حمله نیروهای ویژه آمریکا

نیویورک تایمز اعلام کرد، در این عملیات یک هلیکوپتر آمریکایی به دلیل نقض فنی فرود اضطراری کرد که پس از آن توسط یک جنگنده وابسته به ارتش آمریکا منهدم شد.

برخی منابع خبری از احتمال حضور ایمن الظواهری، رهبر القاعده در منطقه مذکور و احتمال کشته شدن او خبر دادند اما مقامات آمریکایی اطلاعاتی در این باره ارائه نکردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید