دولت قانونی یمن: حوثی‌ها در صنعا غیرنظامیان را به اجبار به جبهه‌ها اعزام می‌کنند

شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران در ماه گذشته طی درگیری با تیپ‌های «العمالقه» و نیروهای دولت قانوی یمن در جبهه شبوه و مارب متحمل خسارات سنگینی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن گفت که شبه‌نظامیان حوثی غیرنظامیان در صنعا و دیگر مناطق تحت کنترل خود را به اجبار به جبهه‌های نبرد اعزام می‌کنند.

الاریانی، پنج‌شنبه 3 فوریه، در صفحه توییتر خود سندی از حوثی‎‌ها منتشر کرد که در آن از غیرنظامیان در صنعا خواسته شده برای دوره‌های ویژه رزمی و نظامی ثبت‌نام کنند.

او افزود، اقدام حوثی‌ها به اجرای کمپین‌های بسیج غیرنظامیان با هدف جبران خسارات انسانی بی‌سابقه آنها در جبهه‌‎های جنگ در استان مارب و دیگر جبهه‌ها انجام می‌گیرد.

اجرای اهداف ایران در منطقه

او اظهار داشت، رویکرد حوثی‌ها برای ادامه تنش سیاسی و نظامی و همچنین مخالفت آنها با هر گونه ابتکار عمل یا پیشنهادی برای برقراری صلح در یمن نشان می‌دهد که آنها به ابزاری در خدمت اهداف رژیم ایران و اجرای دستورات تهران تبدیل شده‌اند.

حوثی‌ها اخیرا بخشنامه‌ای صادر کردند که به موجب آن از مدیران و شیوخ محله‌های صنعا خواسته شده ضمن هماهنگی با «دفاتر بسیج عمومی» وابسته به خود، شهروندان را به ثبت نام در دوره‌های آموزش نظامی مجبور کنند.

بخشنامه حوثی‌ها برای آموزش اجباری دروه نظامی
بخشنامه حوثی‌ها برای آموزش اجباری دروه نظامی

این بخشنامه مدیر هر محله را موظف می‌کند که حداقل پنج نفر را برای آموزش دوره نظامی به شبه‌نظامیان حوثی معرفی کند.

طبق این بخشنامه، دوره‌های مذکور بر آموزش فنون رزمی تمرکز دارد.

شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران در ماه گذشته طی درگیری با تیپ‌های «العمالقه» و نیروهای دولت قانونی یمن در جبهه شبوه و مارب متحمل خسارات سنگینی شدند.

در پی این خسارات، حوثی اقدام به سربازگیری از میان کودکان گرفتند.

طبق گزارش یک کمیته کارشناسی وابسته به سازمان ملل متحد درباره یمن، میان ژانویه 2020 تا می 2021 حدود 2 هزار کودک سرباز حوثی در جبهه‌های نبرد کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید