امارات 3 پهپاد را در آسمان این کشور رهگیری و سرنگون کرد

دولت امارات تاکید کرد همه اقدامات لازم را برای محافظت از خود در برابر هر تهاجمی اتخاذ می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امارات متحده عربی از رهگیری و سرنگونی 3 پهپادی که حریم‌ هوایی این کشور را نقض کرده بودند، خبر داد. به گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام» وزارت دفاع امارات متحده عربی شامگاه چهارشنبه 2 فوریه اعلام کرد 3 پهپاد که آسمان این کشور را نقض کرده بودند را رهگیری و سرنگونی کرده است.

وزارت دفاع امارات توضیح داد که این 3 پهپاد در فضایی دور از مناطق مسکونی رهگیری و سرنگون شدند.

این وزارتخانه همچنین تاکید کرد که همه اقدامات لازم را برای محافظت از کشور در برابر هر تهاجمی اتخاذ می‌کند.

این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» چهارشنبه اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا تماسی تلفنی را با شیخ محمد بن زاید آل‌نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده‌کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی برای بررسی حملات اخیر حوثی‌ها علیه این کشور انجام داد.

پنتاگون تاکید کرد که واشینگتن جنگنده‌های پیشرفته‌ای را به امارات ارسال خواهد کرد و پشتیبانی لازم را از پدافند هوایی امارات به عمل می‌آورد.

لوید آستین در گفت‌وگو با محمد بن زاید تاکید کرد که واشینگتن حمایت‌های اطلاعاتی جهت دفاع از امارات را نیز به این کشور تقدیم خواهد کرد.

پیش‌تر جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده نیز گفته بود: «ما در تماس روزانه با امارات برای بررسی تهدیدها هستیم.» همچنین دولت آمریکا طرح بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستی و نیز اعمال تحریم‌هایی علیه رهبران این گروه شبه‌نظامی را در دست بررسی دارد.

از سویی جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز گفت که ایالات متحده افزایش امکانات دفاعی برای امارات را در پی حملات حوثی‌ها به این کشور بررسی می‌کند.

شایان ذکر است حملات مکرر اخیر شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری به مناطق و تاسیسات غیرنظامی در امارات متحده عربی که منجر به کشته شدن 3 نفر و زخمی شدن 6 نفر دیگر شده است، موجی از محکومیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را به دنبال داشت.

در همین راستا مقامات دولت بایدن و قانون‌گذاران آمریکایی نیز ضمن محکوم کردن این حملات «تروریستی» و ابراز همبستگی با امارات به حمایت از این کشور و پشتیبانی دفاعی از آن در برابر تهدیدها متعهد شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید