آمريكا از بررسی تحریم‌ رهبران حوثی‌ها و ارسال جنگنده‌های پیشرفته‌ای به امارات خبر داد

پنتاگون تاکید کرد که واشینگتن جنگنده‌های پیشرفته‌ای را به امارات ارسال خواهد کرد و از پدافند هوایی امارات پشتیبانی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان آمریکایی از عزم دولت جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای بررسی اعمال تحریم‌هایی علیه رهبران حوثی خبر دادند.

این مسئولان آمریکایی در گفت‌وگو با خبرگزاری «آسوشیتد پرس» فاش کردند که دولت بایدن موضوع اعمال تحریم‌هایی علیه رهبران حوثی را در دست بررسی دارد.

این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» چهارشنبه 2 فوریه اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا تماسی تلفنی را با شیخ محمد بن زاید آل‌نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده‌کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی برای بررسی حملات اخیر حوثی‌ها علیه این کشور انجام داد.

پنتاگون تاکید کرد که واشینگتن جنگنده‌های پیشرفته‌ای را به امارات ارسال خواهد کرد و پشتیبانی لازم را از پدافند هوایی امارات به عمل خواهد آورد.

لوید آستین در گفت‌وگو با محمد بن زاید تاکید کرد که واشینگتن حمایت‌های اطلاعاتی جهت دفاع از امارات را نیز به این کشور تقدیم خواهد کرد.

پیش‌تر جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده گفته بود: «ما در تماس روزانه با امارات برای بررسی تهدیدها هستیم.»

از سویی جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز گفت که ایالات متحده افزایش امکانات دفاعی برای امارات را در پی حملات حوثی‌ها به این کشور بررسی می‌کند.

همچنین کاخ سفید به خبرنگار «العربیه» ابلاغ کرد که ایالات متحده به دفاع از هم‌پیمانان خود در منطقه خلیج پایبند است.

کاخ سفید گفت که دولت آمریکا موضوع بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستی در پی حملات این گروه به ابوظبی که با محکومیت‌های گسترده‌ای از سوی دولت بایدن و قانون‌گذاران آمریکا همراه بود را در دست بررسی دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید