الكاظمی: هیچ‌کس نمی‌تواند از عاملان حمله به فرودگاه بغداد حمایت کند

نخست وزیر عراق: همه کسانی که در حمله به فرودگاه دست داشتند، بدون استثنا دستگیر و پاسخگو خواهند بود و هیچ حزبی نمی تواند از جنایتکاران محافظت یا آنها را فراری دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، گفته است، گروه‌هایی که هفته گذشته به فرودگاه بغداد حمله کردند بر اساس «منطق تروریسم» عمل کرده و از همان ابزار و اقدامات گروه‌های مسلح تروریستی استفاده می‌کنند.

دفتر رسانه‌ای نخست وزیری عراق، شامگاه سه‌شنبه 1 فوریه اعلام کرد، الکاظمی در جلسه دولت تاکید کرد: «همه کسانی که در حمله به فرودگاه بین المللی بغداد دست داشتند، بدون استثنا دستگیر و پاسخگو خواهند بود و هیچ طرف سیاسی هم قادر به محافظت یا فراری دادن مجرمان نخواهد بود».

او با تاکید بر اینکه همه نیروهای سیاسی با همه جهت‌گیری‌ها باید حرف و عمل خود را علیه این گروه‌ها متحد کنند، افزود: «ما اجازه نمی‌دهیم هیچ حزب یا فردی به خود اجازه دهد که به صورت غیر قانونی به آبرو و حیثیت عراق آسیب برساند»

اجرای اصلاحاتی در قانون اساسی عراق

در همین حال برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق روز سه‌شنبه با اشاره به بحران سیاسی عراق گفت، باید اصلاحاتی در قانون اساسی این کشور انجام گیرد.

رئیس جمهوری عراق تاکید کرد، اصلاح قانون اساسی برای مرحله بعدی ضروری است چراکه شرایط سیاسی این کشور یک «کار استثنایی» می‌طلبد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، صالح گفت: «ما یک مسئولیت تاریخی داریم و نقش مورد انتظار مردم عراق از پارلمان جدید این است که پارلمانی آزاده و نماینده‌ای واقعی برای ملت عراق باشد».

صالح با تاکید بر اینکه رئیس جمهوری باید نماد وحدت و حاکمیت کشور و حافظ قانون اساسی باشد، گفت که با وجود همه مشکلات و فشارهای مختلف تحت هیچ شرایطی اجازه بی‌احترامی به جایگاه رئیس‌جمهوری را نخواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید