کشته شدن 15 شبه‌نظامی حوثی طی حملات هوایی ائتلاف در استان تعز یمن

نبرد ارتش ملی یمن طی شبانه روز گذشته در استان تعز به آزادسازی تعدادی از مناطق استراتژیک از دست حوثی‌ها انجامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی یمن از کشته شدن 15 شبه‌نظامی حوثی و زخمی شدن تعدادی دیگر طی حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن در غرب شهر تعز خبر دادند.

خبرگزاری یمن سه‌شنبه یکم فوریه به نقل از یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف در دو حمله مقر‌های شبه‌نظامیان حوثی را در منطقه «الصراهم» هدف قرار دادند که در نتیجه آن 15 شبه‌نظامی حوثی کشته و تعدادی دیگر زخمی و همچنین یک خودروی نظامی آنها منهدم شد.

طبق این منبع نظامی جنگنده‌های ائتلاف عربی صبح سه‌شنبه حملات دیگری علیه یک سایت شبه‌نظامیان حوثی در ورودی منطقه «صراهم» انجام داده که طی آن تعدادی از عناصر شبه‌نظامی حوثی کشته و زخمی شدند.

در همین زمینه، سرتیپ عبدالملک الاهدل، فرمانده «تیپ 17 پیاده نظام»، از پیشروی بزرگ ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی با حمایت مستقیم جنگنده‌های ائتلاف عربی در جبهه‌های جنگ به‌ویژه در محور تعز در جنوب غربی این کشور خبر داد.

سرتیپ الاهدل گفت: «نیروهای ارتش طی ساعات گذشته، مناطق «تباب الجبیریه»، «الصفراء» و «القاعده» در جبهه «العنین» در منطقه کوه حبشی در غرب استان تعز را از کنترل حوثی‌ها آزاد کردند.

او گفت این عملیات از پشتیبانی و پوشش موثر هوایی ائتلاف عربی برخوردار بود.

جنگنده های ائتلاف عربی
جنگنده های ائتلاف عربی

او تاکید کرد که در این عملیات ده‌ها شبه‌نظامی حوثی کشته یا زخمی شدند و علاوه بر آن، تعداد زیادی از خودروها و تجهیزات آنها توسط آتش سنگین توپخانه ارتش ملی و حملات هوایی ائتلاف منهدم شدند.

فرمانده «تیپ هفدهم پیاده» با تاکید بر اینکه ائتلاف عربی «بزرگ‌ترین نقش را در دستیابی به این پیروزی‌ها» داشته است، خاطرنشان کرد که نبردها با برنامه‌ریزی دقیق تا آزادسازی کل استان «تعز» از دست شبه‌نظامیان «تروریست» حوثی همچنان ادامه خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید