اعلام حمایت سعودی، فرانسه و بریتانیا از امارات در برابر حملات حوثی‌ها

دبیرکل شورای همکاری ادامه حملات موشکی سازمان‌یافته حوثی‌ها برای هدف قرار دادن امارات را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی حملات شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران برای هدف قرار دادن مناطق و اماکن غیرنظامی در امارات متحده عربی را به شدت تقبیح و محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) این پادشاهی تاکید کرد که از طریق فرماندهی خود بر نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن کاملا در کنار کشور امارات علیه هر آن چه امنیت و ثبات آن را تهدید کند و برای مقابله با تلاش‌ها و اقدامات تروریستی حوثی‌ها می‌ایستد.

وزارت خارجه سعودی طی بیانیه‌ای مجددا همبستگی کامل ریاض با امارات متحده عربی در برابر این حملات تروریستی را ابراز داشت.

این وزارتخانه نیز بر پشتیبانی ریاض از ابوظبی و ایستادن سعودی در کنار امارات در مقابله با هر تهدیدی علیه امنیت و ثبات این کشور تاکید کرده و از همه اقدامات امارات برای محافظت از امنیت خود و ایمنی شهروندان و مقیمان این کشور، اعلام حمایت کرد.

شورای همکاری خلیج
شورای همکاری خلیج

شورای همکاری خلیج

نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیجی نیز ادامه حملات موشکی سازمان‌یافته حوثی‌ها در هدف قرار دادن کشورهای عضو این شورا را محکوم کرد.
الحجرف تداوم این گونه حملات حوثی‌ها را نشانه آشکار به چالش کشاندن جامعه بین‌المللی توسط این گروه عنوان کرد.

فرانسه و امارات
فرانسه و امارات

اعلام همبستگی و همکاری فرانسه با امارات

فرانسه نیز حملات مکرر حوثی‌ها را غیرقابل پذیرش و تهدیدی علیه امنیت امارات و ثبات منطقه دانست.

وزارت خارجه فرانسه همچنین بر همبستگی این کشور با امارات و همکاری در جهت حفظ امنیت و ثبات منطقه‌ای تاکید کرد.

جیمز کلورلی
جیمز کلورلی

حضور مقام بریتانیایی در امارات

از سویی جیمز کلورلی، وزیر مشاور دولت بریتانیا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا دوشنبه در سفر به امارات متحده عربی با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی دیدار و با او درباره ثبات منطقه گفت‌وگو می‌‌کند.

وزارت خارجه بریتانیا پیش‌تر ضمن اشاره به بررسی ثبات منطقه در سفر کلورلی به امارات بر موضع لیز تراس، وزیر خارجه این کشور مبنی بر ضرورت توقف حملات شنیع حوثی‌ها تاکید کرد.

رهگیری موشک بالستیک حوثی

شایان ذکر است که وزارت دفاع امارات متحده عربی شامگاه یکشنبه از رهگیری و سرنگونی یک موشک بالستیک پرتاب‌شده توسط شبه‌نظامیان «تروریست» حوثی به‌ سوی این کشور خبر داد.

در بیانیه‌ وزارت دفاع امارات اعلام شد که ترکش‌های ناشی از انهدام این موشک در فضای باز خارج از مناطق مسکونی سقوط کرده و خسارت‌هایی به‌دنبال نداشته است.

طی این بیانیه آمده است که نیروی هوایی امارات و ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، سکوی پرتاب موشک مذکور در یمن را شناسایی و منهدم کردند.

ابوظبی دوشنبه گذشته نیز اعلام کرده بود که سامانه پدافند هوایی آن دو موشک بالستیک پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان حوثی را رهگیری و سرنگون کرده است. این حمله موشکی حوثی‌ها تنها یک هفته پس از حملات موشکی و پهپادی این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران به امارت ابوظبی صورت گرفته که طی آن 3 نفر کشته و 6 نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید