آمریکا: کشورها باید اتباع داعشی خود را از زندان‌های سوریه پس بگیرند

دیدبان حقوق بشر سوریه: تعداد کشته‌شدگان درگیری زندان غویران به 330 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در واکنش به رویدادهای اخیر زندان غویران در حسکه در شمال شرق سوریه و تلاش زندانیان داعشی برای فرار از آن زندان گفت، افراد داعشی بازداشت شده باید فوراً به کشورهایشان بازگردانده شوند.

پرایس، در نشست خبری شامگاه دوشنبه31 ژانویه، گفت، همه کشورها باید اتباع داعشی خود را از زندان‌های سوریه پس بگیرند.

در همین حال وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، تعدادی از سران ارشد «داعش» هنگام تلاش برای آزادی اعضای دیگر این گروه از زندان غویران دستگیر یا کشته شدند.

ند پرایس، اظهار داشت: «ایالات متحده تاکتیک‌های خشونت‌آمیز و ناکام اخیر داعش را به‌عنوان زنگ خطری جدی برای جهان می‌داند. این گروه تروریستی همچنان یک تهدید برای ما است و باید شکست بخورد».

او تاکید کرد که داعشی‌های بازداشت‌شده در شمال شرق سوریه، باید فورا به کشورهایشان بازگردانده شوند.

پایان درگیری در زندان غویران

نیروهای سوریه دموکراتیک دوشنبه گذشته رسما پایان نبردها در این بازداشتگاه که به دست زندانیان داعشی سقوط کرد را اعلام کرد.

نیروهای سوریه دموکراتیک همچنین از بازگشت آرامش به محله غویران شهر الحسکه که شاهد درگیری‌های خشونت آمیزی در بیش از یک هفته بود، خبر داد.

به گفته انها، حمله داعش به زندان غویران یا الصناعه با شرکت جنگجویان داعشی که از عراق و از مناطق تحت کنترل ترکیه انجام شد.

منابع سوری از افزایش آمار کشته‌‌شدگان داعش به 220 نفر در حوادث زندان «غویران» در شهر حسکه سوریه خبر دادند.

روز دوشنبه، گذشته بیش از 300 داعشی خود را تسلیم نیروهای سوریه دموکراتیک کردند.

در مورد تعداد کشته‌شدگان این درگیری‌ها، نیروهای سوریه دمکراتیک اعلام کرد که 121 تن از نیروها و زندانبانان آن و نیز غیرنظامیان شهر کشته شده‌اند.

این در حالی است که دیدبان حقوق بشر سوریه یکشنبه گزارش داد، تعداد کشته‌شدگان درگیری زندان غویران به 330 نفر رسیده است، از جمله بیش از 200 نفر آنها از رده‎های سازمانی داعش هستند که در 20 ژانویه به این زندان حمله کرده و تلاش کردند صدها نفر از اعضای خود را که سالها پشت میله‌های زندان‌ هستند، آزاد کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید