آغاز بزرگترین رزمایش دریایی خاورمیانه توسط ناوگان پنجم آمریکا در بحرین

این رزمایش توسط فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا و به مدت 18 روز انجام می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بزرگترین رزمایش دریایی در خاورمیانه با بکارگیری هوش مصنوعی و هواپیماهای بدون سرنشین موسوم به «پهپاد» در بحرین آغاز شد.

فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا، دوشنبه 31 ژانویه، از آغاز این رزمایش با عنوان «IMX / CM 2022» خبر داد که در آن 9000 نیرو و 50 کشتی از 60 کشور و نهاد بین‌المللی مشارکت دارند.

بزرگترین رزمایش مشترک دریایی در خاورمیانه
بزرگترین رزمایش مشترک دریایی در خاورمیانه

این فرماندهی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در روز اول رزمایش گزارش کاملی از سیستم‌ها و تکنولوژی پیشرفته بکار برده شده به شاهزاده سلمان بن احمد آل خلیفه، ولی‌عهد و نخست‌وزیر پادشاهی بحرین ارائه شد و او همزمان شاهد بخش‌هایی از این رزمایش بزرگ دریایی بود.

این رزمایش از مکان استقرار ناوگان پنجم دریایی آمریکا در بحرین آغاز شد.

آل خلیفه با قدردانی از نقش ایالات متحده در حمایت از امنیت دریانوردی بین‌المللی تاکید کرد که تهدید دریانوردی تاثیر منفی بر تجارت جهانی دارد.

او همچنین خواستار هماهنگی و یکپارچگی بین‌المللی در تقابل با تهدیدها علیه امنیت دریانوردی شد.

در جریان رزمایش «IMX 2022» که به مدت 18 روز اجرا می‌شود، سامانه‌های پیشرفته مانند هواپیماهای بدون سرنشین و هوش مصنوعی برای استفاده در عملیات‌های نظامی واقعی بکار گرفته می‌شوند.

از مهمترین اهداف رزمایش، تقویت فرماندهی، هدایت و رهبری عملیات‌ دریایی، امنیت دریایی و چگونگی مقابله با مین‌های دریایی عنوان شده است.

براد کوپر، فرمانده مرکزی نیروی دریایی آمریکا و ناوگان پنجم این کشور در رابطه با این رزمایش گفت، «تعداد مشارکت‌کنندگان در این رزمایش بزرگ از وجود اراده و تصمیم مشترک جهانی برای حفظ امنیت و ثبات بین‌المللی حکایت دارد.»

او افزود: «این رزمایش فرصتی منحصر به فرد برای افزایش توانایی‌ها و همکاری مشترک است و قدرت دریایی ما را تقویت می‌کند.»

امارات متحده عربی، مصر، کنیا و عمان از جمله کشورهای حاضر در این رزمایش دریایی بوده که در محدوده خلیج، دریای عرب، خلیج عمان، دریای سرخ و شمال اقیانوس هند اجرا می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید