رهگیری و انهدام یک موشک بالستیک پرتاب‌شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به‌سوی امارات

امارات پیشتر خواستار اتخاذ تصمیمی قاطع از سوی جامعه جهانی نسبت به حملات حوثی‌ها به این کشور شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع امارات متحده عربی از رهگیری و انهدام یک موشک بالستیک پرتاب‌شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به‌سوی این کشور خبر داد.

وزارت دفاع امارات شامگاه یک‌شنبه 30 ژانویه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ترکش‌های انهدام این موشک در خارج مناطق مسکونی سقوط کرده و به هیچ کس آسیبی وارد نشده است.

این بیانیه افزوده که نیروی هوایی امارات و ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، سکوی پرتاب موشک مذکور در یمن را شناسایی و منهدم کردند.

وزارت دفاع امارات همچنین تاکید کرد که آماده دفع همه تهدیدها بوده و اقدامات لازم جهت حمایت از امنیت کشور و شهروندان را اتخاذ کرده است.

اداره کل هوانوردی امارات هم اعلام کرد که کلیه پروازها در فرودگاه‌های کشور به روال عادی انجام می‌شود و حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی تاثیری بر روند پروازها نداشته است.

حملات پیشین

امارات پیشتر خواستار اتخاذ تصمیمی قاطع از سوی جامعه جهانی نسبت به حملات حوثی‌ها به این کشور شده بود.

ابوظبی دوشنبه گذشته اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی کشور دو موشک بالستیک حوثی‌های وابسته به ایران را رهگیری و منهدم کرده است. این حمله موشکی یک هفته پس از حمله پهپادی و موشکی شبه‌نظامیان حوثی به ابوظبی رخ داد که طی آن سه غیرنظامی کشته شدند.

مقامات اماراتی با محکومیت شدید این حملات، تاکید کردند که تجاوزات حوثی‌ها امنیت بین‌المللی، جریان انرژی و ثبات اقتصادی جهان را تهدید می‌کند.

این مقامات تصریح کردند که افزایش حملات اخیر شبه‌نظامیان حوثی دلیلی بر رفتارهای تهدیدآمیز آنها علیه امنیت و ثبات منطقه است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه گذشته حملات تروریستی حوثی‌ها به امارات و سعودی را محکوم و بر ضرورت مبارزه با عوامل تهدیدکننده صلح جهانی تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید