آمریکا حملات موشکی حوثی‌ها به امارات را محکوم کرد

پیشتر شورای امنیت سازمان با محکوم کردن حملات تروریستی حوثی‌ها به امارات و سعودی بر ضرورت مبارزه با عوامل تهدیدکننده صلح جهانی تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا، بار دیگر حمله موشکی حوثی‌ها به امارات را محکوم کرد.

این وزارتخانه، دوشنبه 31 ژانویه، در بیانیه‌ای تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی‌ به حملات خود با هدف تهدید جان غیرنظامیان ادامه می‌دهند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حساب کاربری رسمی خود در توییتر نوشت: «در حالی که رئیس‌جمهوری اسرائیل برای گسترش ارتباط و ارتقاء ثبات در سراسر منطقه از امارات بازدید می‌کند، حوثی‌ها به حملاتی که غیرنظامیان را تهدید می‌کند، ادامه می‌دهند.»

وزارت دفاع امارات متحده عربی، شامگاه یک‌شنبه 30 ژانویه& از رهگیری و انهدام یک موشک بالستیک پرتاب‌شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به‌سوی این کشور خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که قطعات موشک منهدم‌شده در یک منطقه خالی از سکنه سقوط کرده و خسارت جانی و مالی در پی نداشته است.

این بیانیه افزوده است، نیروی هوایی امارات و ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، سکوی پرتاب موشک مذکور در یمن را شناسایی و منهدم کردند.

وزارت دفاع امارات همچنین تاکید کرد که آماده دفع هرگونه تهدید بوده و اقدامات لازم جهت حمایت از امنیت کشور و شهروندان را اتخاذ کرده است.

اداره کل هوانوردی امارات هم اعلام کرد، کلیه پروازها در فرودگاه‌های کشور به روال عادی انجام می‌شود و حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی تاثیری بر روند پروازها نداشته است.

امارات پیشتر خواستار اتخاذ تصمیمی قاطع از سوی جامعه جهانی نسبت به حملات حوثی‌ها به این کشور شده بود.

ابوظبی دوشنبه گذشته اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی کشور دو موشک بالستیک حوثی‌های وابسته به ایران را رهگیری و منهدم کرده است. این حمله موشکی یک هفته پس از حمله پهپادی و موشکی شبه‌نظامیان حوثی به ابوظبی رخ داد که طی آن سه غیرنظامی کشته شدند.

مقامات اماراتی با محکومیت شدید این حملات، تاکید کردند که تجاوزات حوثی‌ها امنیت بین‌المللی، جریان انرژی و ثبات اقتصادی جهان را تهدید می‌کند.

این مقامات تصریح کردند که افزایش حملات اخیر شبه‌نظامیان حوثی دلیلی بر رفتارهای تهدیدآمیز آنها علیه امنیت و ثبات منطقه است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه گذشته حملات تروریستی حوثی‌ها به امارات و سعودی را محکوم و بر ضرورت مبارزه با عوامل تهدیدکننده صلح جهانی تاکید کرد.

همچنین، سه‌شنبه گذشته کاخ سفید اعلام کرد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا با سفرای سعودی و امارات در آمریکا دیدار کرده است.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اشاره کرد که سالیوان با شاهزاده ریما بنت بندر بن سلطان، سفیر پادشاهی عربی سعودی، یوسف العتیبه، سفیر امارات، درباره حملات تروریستی حوثی‌ها گفت‌وگو کرده است.

سفرای سعودی و امارات با سالیوان درباره قرار دادن مجدد حوثی‎ها در لیست تروریستی بحث و گفت‌وگو کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید