پنتاگون: حملات حوثی‌ها تهدیدی علیه نیروهای آمریکا‌ و امارات در پایگاه الظفره بود

وزیر دفاع ایالات متحده تعهد آمریکا به کمک به امارات در دفاع از خاک و امنیت مردم این کشور را مورد تاکید قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که در ملاقات با یوسف العتیبه، سفیر امارات در ایالات متحده، با او در مورد حملات اخیر شبه‌نظامیان حوثی علیه امارات گفت‌وگو کرده است.

وزیر دفاع آمریکا، شنبه 29 ژانویه، در توئیتی در ادامه خبر این ملاقات، حملات حوثی‌ها علیه تاسیسات غیرنظامی امارات را محکوم کرد و تعهد آمریکا به کمک به امارات در دفاع از خاک و امنیت مردم این کشور را مورد تاکید قرار داد.

حساب کاربری سفارت امارات متحده عربی در ایالات متحده آمریکا در «توییتر»، دوشنبه 24 ژانویه، به نقل از العتیبه تاکید کرده بود که «همکاری نزدیک میان امارات و ایالات متحده، به دفع حملات جدید (صبح دوشنبه) حوثی‌ها به امارات، کمک کرد».

بازگردان حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستی

العتیبه با تاکید بر این که گام بعدی، باید متوقف کردن حمایت‌های مالی و تسلیحاتی باشد که توسط حامیان حوثی‌ها انجام می‌شود، افزود: «آمریکا اکنون باید برای بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست تروریسم، اقدام کند.»
شایان ذکر است که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، در دیدار سه‌شنبه گذشته خود با یوسف العتیبه، سفیر امارات متحده عربی و شاهدخت ریما بنت بندر آل سعود، سفیر پادشاهی عربی سعودی در واشینگتن درباره حملات حوثی‌ها بحث و گفت‌وگو کرد و بر تعهد ایالات متحده برای تضمین امنیت متحدان خود در منطقه از جمله سعودی و امارات تاکید ورزید.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز دوشنبه گذشته گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در حال بررسی بازگرداندن مجدد حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستی است.
پرایس با تاکید بر این که حملات کودتاگران حوثی علیه امارات و سعودی، تنش‌آفرینی خطرناکی است، افزود که کشورش از حجم پشتیبانی ایران از حوثی‌ها، آگاه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید