حوثی‌ها در پی شکست‌های پیوسته در مارب به بازداشت و ربودن‌ غیرنظامیان اقدام کردند

ائتلاف عربی طی 24 ساعت گذشته 25 عملیات علیه مواضع حوثی‌ها انجام داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی در پی ادامه شکست‌ها در جبهه‌های استان مارب، به بازداشت گسترده و ربودن شهروندان عادی اقدام کردند.

خبرنگار «العربیه» یک‌شنبه 30 ژانویه گزارش داد که شماری از شهروندان «العبدیه» در جنوب غرب مارب از بازداشت و ربودن بسیاری از شهروندان توسط حوثی‌ها خبر دادند.

این اقدامات حوثی‌های وابسته به ایران پس از تصرف مناطق گسترده در استان مارب به‌ویژه آزادسازی منطقه «الجفره» از توابع العبدیه توسط نیروهای مشترک ارتش ملی یمن و تیپ‌های العمالقه رخ داده است.

همزمان ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، نیروهایش در 24 ساعت اخیر، 25 عملیات هوایی علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی انجام داده که طی آن 80 حوثی کشته و 11 خودروی نظامی آنها منهدم شدند.

منابع العربیه پیشتر نیز از نبردهای سنگین میان ارتش و نیروهای مقاومت مردمی با شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های جنوبی استان مارب خبر داده بودند.

نبردها در مارب
نبردها در مارب

ارتش و نیروهای مقاومت حملات دامنه‌داری را از مناطق کوهستانی اطراف پایگاه «ام‌ریش» تدارک دیدند که به کشته و زخمی‌شدن بسیاری از حوثی‌ها انجامید.

شبه‌نظامیان حوثی نیز کوشیدند به مناطق استقرار ارتش یمن در نزدیکی سد مارب حمله کنند اما تلاش آنها ناکام ماند.

سرلشکر منصور ثوابه، فرمانده منطقه سوم نظامی ارتش یمن هم به العربیه گفت، ارتش و نیروهای مقاومت طی هفته گذشته در جبهه‌های جنوبی پیشروی‌های زیادی داشته و مناطق وسیعی را آزاد کرده‌اند.

او با اشاره به این‌که طی چند روز گذشته نیروهای ارتش و مقاومت به خطوط دفاعی حوثی‌ها هجوم بردند، افزود: «پیشروی به سمت مناطق استراتژیک الردهه، ملعا و ام‌ریش ادامه دارد.»

شبه‌نظامیان حوثی از فوریه 2021 به‌رغم هشدارهای بین‌المللی از احتمال آسیب به پناهجویان، حملات خود به استان نفتخیز مارب را شدت بخشیدند اما ارتش و مقاومت مردمی به مقابله با این حملات پرداخته و بیشتر آنها را ناکام کردند.

در حال حاضر حدود 3 میلیون شهروند یمنی از جمله 1 میلیون جنگزده در استان مارب زندگی می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید