پیشروی ارتش ملی یمن و نیروهای مردمی در جنوب مارب

در نبردهای جنوب مارب خسارات فراوانی به نیروها و تجهیزات شبه‌نظامیان حوثی وارد شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن به همراه نیروهای مردمی حملات گسترده‌ای علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های جنوبی استان مارب انجام دادند که طی آن تعدادی از نیروهای حوثی کشته و زخمی شدند.

خبرگزاری رسمی یمن شنبه 29 ژانویه گزارش داد که طی این حملات تجهیزات نظامی زیادی از حوثی‌ها منهدم شد و تعداد فراوانی اسلحه سبک و متوسط به غنیمت ارتش ملی یمن در آمد.

این گزارش افزود، ارتش یمن و نیروهای مردمی، حوثی‌ها را در شمال غرب استان مارب غافلگیر کرده و تعدادی از آنها را کشته و زخمی کردند.

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن هم جمعه 28 ژانویه اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 24 عملیات علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی‌ انجام داده که طی آن 70 حوثی کشته و 16 خودروی زرهی آنها منهدم شده است.

همزمان وزارت خارجه آمریکا در اطلاعیه‌ای بیان کرد که تیم لیندرکینگ، فرستاده واشینگتن در امور یمن طی سفر به لندن و کشورهای خلیج حملات اخیر حوثی‌ها به امارات و سعودی را محکوم کرده است.

در این اطلاعیه آمده که لیندرکینگ خواستار کاهش تنش‌ها، حمایت از غیرنظامیان و آزادی کارکنان بازداشت‌شده سفارت آمریکا و دفتر سازمان ملل در صنعا شد.

او همچنین از طرف‌های درگیر خواست پذیرای ابتکار عمل سازمان ملل برای ایجاد صلح در یمن شوند و از تلاش‌ها برای بهبود شرایط اقتصادی و رساندن کمک‌های بشردوستانه به یمن حمایت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید