تیپ‌های العمالقه یمن دو منطقه میان حریب و الجوبه را آزاد کردند

نبردهای سنگینی در چندین جبهه استان مارب میان ارتش ملی یمن با شبه‌نظامیان حوثی در جریان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیپ‌های العمالقه یمن موفق شدند دو منطقه نجد و الحجلا میان دو شهر حریب و الجوبه را از کنترل حوثی‌ها خارج کرده و منطقه غرابه در شرق البیضاء را نیز آزاد کنند.

خبرنگار «العربیه» شنبه 29 ژانویه با اعلام این خبر، گزارش داد که نبردهای سنگینی میان ارتش ملی یمن با شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران در استان مارب در جریان است.

طبق این گزارش، نبردها در دو جبهه جنوبی و غربی به‌ویژه در صحرای اطراف پایگاه استراتژیک «ام ریش» ادامه داشته و حملات پیوسته نیروهای ارتش یمن علیه حوثی‌ها در این جبهه‌ها به‌شدت ادامه دارد.

به‌رغم تلاش شبه‌نظامیان حوثی جهت ممانعت از پیشروی ارتش یمن، با این حال ارتش از شمال و شرق کوه‌های واقع در جنوب مارب به پیشروی خود ادامه می‌دهد.

منابع العربیه از خسارات سنگین حوثی‌ها در جبهه‌های مارب خبر داده و تاکید کردند که شبه‌نظامیان حوثی کوشیدند با اعزام نیرو به جبهه غربی مارب از پیشروی ارتش و تیپ‌های العمالقه جلوگیری کنند اما این تلاش آنها ناکام ماند.

پیشروی در جبهه جنوبی مارب

پیش از این نیروهای ارتش ملی یمن به همراه نیروهای مردمی حملات گسترده‌ای علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های جنوبی استان مارب انجام دادند که طی آن تعدادی از نیروهای حوثی کشته و زخمی شدند.

خبرگزاری رسمی یمن گزارش داد که طی این حملات تجهیزات نظامی زیادی از حوثی‌ها منهدم شد و تعداد فراوانی اسلحه سبک و متوسط به غنیمت ارتش ملی یمن در آمد.

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، جمعه 28 ژانویه هم اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 24 عملیات علیه مواضع حوثی‌ها انجام داده که طی آن 70 حوثی کشته و 16 خودروی زرهی آنها منهدم شده است.

همزمان وزارت خارجه آمریکا در اطلاعیه‌ای بیان کرد که تیم لیندرکینگ، فرستاده واشینگتن در امور یمن طی سفر به لندن و کشورهای خلیج حملات اخیر حوثی‌ها به امارات و سعودی را محکوم کرده است.

در این اطلاعیه آمده که لیندرکینگ خواستار کاهش تنش‌ها، حمایت از غیرنظامیان و آزادی کارکنان بازداشت‌شده سفارت آمریکا و دفتر سازمان ملل در صنعا شد.

او همچنین از طرف‌های درگیر خواست پذیرای ابتکار عمل سازمان ملل برای ایجاد صلح در یمن شوند و از تلاش‌ها برای بهبود شرایط اقتصادی و رساندن کمک‌های بشردوستانه به یمن حمایت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید