پیشروی تیپ‌های العمالقه و تشدید درگیری‌ علیه حوثی‌ها در جنوب مأرب

نیروهای تیپ‌های رزمی العمالقه با استفاده از پوشش هوایی ائتلاف عربی موفق به انجام پیشروی‌های تازه‌ای در منطقه العبدیه در جنوب مأرب شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، از انجام 44 حمله هوایی علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در استان‌های مأرب، البیضا و تعز در 24 ساعت گذشته خبر داد.

ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف عربی، پنج‌شنبه 27 ژانویه، در بیانیه خود تاکید کرد که طی این حملات علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در این سه منطقه بیش از 190 شبه‌نظامی حوثی‌ کشته و 29 خودروی نظامی آنها منهدم شد.

آخرین گزارش‌های میدانی «العربیه» نیز حاکی از تشدید درگیری‌ها میان نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان حوثی در بیش از یک محور در جنوب استان مأرب و پیشروی‌های جدید تیپ‌های العمالقه در منطقه العبدیه در جنوب این استان است.

منابع «العربیه» تاکید کردند که تیپ‌های العمالقه با در دست گرفتن کنترل منطقه الحمران و عزله الصوفی در منطقه العبدیه، امنیت را در منطقه الجفره برقرار کرده و به پیشروی‌های خود به سوی مرکز العبدیه بعد از فروپاشی‌های پیاپی در میان شبه‌نظامیان حوثی در این منطقه، ادامه می‌دهند.

بنا به این گزارش‌ها درگیری‌ها میان نیروهای دولت قانونی یمن شامل ارتش و تیپ‌های العمالقه از یک سو و شبه‌نظامیان حوثی از سوی دیگر در فاصله 9 کیلومتری از مرکز شهرستان العبدیه همچنان در جریان است.

جنگنده‌های ائتلاف عربی
جنگنده‌های ائتلاف عربی

ادامه حملات ارتش یمن با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف

به گفته منابع «العربیه»، ارتش یمن و نیروهای مقاومت مردمی با هدف رسیدن به خط اتصال میان الجوبه و حریب، پایگاه استراتژیک ام ریش و همچنین گردنه ملعاء را هدف حملات خود قرار داده‌‌اند به طوری که در پی آتش سنگین توپخانه ارتش یمن در چند ساعت گذشته، 18 حوثی کشته و زخمی شده و یک خودرو زرهی و دو خودروی نظامی آنها در بخش شمالی گردنه ملعاء، منهدم شد.

همزمان نیز جنگنده‌های ائتلاف عربی در چند حمله هوایی، استحکامات شبه‌نظامیان حوثی را در الجوبه و العبدیه هدف قرار داده و چندین خودروی نظامی و تجهیزات دفاعی حوثی‌ها را در گردنه ملعاء منهدم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید