کشته شدن 160 شبه‌نظامی حوثی طی حملات ائتلاف عربی در مأرب و البیضا

پیشروی‌های ارتش یمن و نیروهای العمالقه با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی در جنوب استان مأرب و به سوی البیضا همچنان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در پشتیبانی از نیروهای ارتش و دفاع از غیرنظامیان یمنی مواضع شبه‌نظامیان حوثی را در استان‌های مأرب و البیضا بمباران کردند.

در همین راستا ائتلاف عربی شامگاه چهار‌شنبه 26 ژانویه از انجام 31 رشته عملیات هوایی علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در دو استان‌ مأرب و البیضا خبر داد.

طبق اعلام ائتلاف عربی طی این سلسله عملیات هوایی که ظرف شبانه‌ روز گذشته در مأرب و البیضا انجام شده 22 خودرو نظامی کودتاگران حوثی منهدم و 160 شبه‌نظامی عضو این گروه مورد حمایت ایران کشته شدند.

حملات هوایی ائتلاف عربی که از روز سه‌شنبه و در پی آغاز عملیات نظامی نیروهای آن برای بمباران کردن اهدافی مشروع در صنعا و تعدادی دیگر از استان‌های یمن صورت گرفته به عنوان ضرورت نظامی برای محافظت از غیرنظامیان در برابر حملات خصمانه حوثی‌ها انجام می‌شود.

نیروهای ارتش یمن نیز به همراه تیپ‌های العمالقه با پشتیبانی نیروی هوایی ائتلاف به پیشروی‌های خود در جبهه جنوبی استان مأرب ادامه می‌دهند.

ستاد اطلاع‌رسانی ارتش یمن، چهارشنبه با انتشار ویدیوهایی از پیشروی نیروهای ارتش در جبهه «حریب» و شکست و فرار حوثی‌ها در این محورهای عملیاتی خبر داد.

ارتش یمن همچنین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای آن جاده میان حریب و العبدیه را به‌ طور کامل به کنترل خود درآورده و مناطق الفلیحه و الردهه را تصرف کردند.

در همین راستا خبرنگار «العربیه» گزارش داد که تیپ‌های العمالقه به‌‌سوی منطقه «عقبه ملعاء»، حد فاصل میان الجوبه و حریب پیشروی کرده و شکست‌های سنگینی به حوثی‌های وابسته به ایران وارد ساختند.

از سویی نیروهای ارتش یمن نیز مواضع راهبردی و کوه‌های مشرف بر حریب و العبدیه را نیز تصرف کرده و با وارد کردن خسارات‌های جانی و مادی به شبه‌نظامیان حوثی، به پیشروی‌های خود در جاده میان مأرب و البیضاء ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید