السیسی: ارتباط تنگاتنگی میان امنیت ملی مصر و امارات وجود دارد

رئيس جمهوری مصر ضمن محکوم کردن حملات حوثی‌ها از همه تدابیر اتخاذ شده از سوی امارات برای مقابله با هر گونه اقدامات تروریستی اعلام پشتیبانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر در دیدار با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی ضمن تاکید بر ارتباط تنگاتنگ میان امنیت ملی دو کشور، پشتیبانی مصر از امنیت و ثبات امارات و ایمنی شهروندان این کشور را اعلام داشت.

رئیس جمهوری مصر در چارچوب سفر خود به امارات همچنین با ملک حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست‌وزیر امارات و شیخ محمد بن زاید، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی طی نشستی چهارجانبه‌ برای بررسی روابط فیمابین و مسائل منطقه‌ای حضور یافت.

بسام راضی، سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری این کشور چهارشنبه 26 ژانویه در ملاقات خود با محمد بن زاید، ولی‌عهد ابوظبی در قصر الوطن و در واکنش به حمله تروریستی اخیر حوثی‌ها به ابوظبی که به کشته و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان منجر شد، بار دیگر بر همبستگی دولت و مردم مصر با کشور برادر، امارات متحده عربی، تاکید کرد.

رئیس جمهوری مصر با محکوم کردن هرگونه اقدام تروریستی شبه‌نظامیان حوثی علیه امنیت و ثبات امارات و ایمنی شهروندان آن، تاکید کرد که مصر از همه تدابیر اتخاذ شده از سوی امارات برای مقابله با هرگونه اقدامات تروریستی پشتیبانی می‌کند.

السیسی همچنین خاطرنشان کرد که سفر کنونی‌ او به امارات، در راستای تاکید بر ادامه روابط تنگاتنگ و ویژه و همچنین سرنوشت و آینده‌ مشترکی است که دو کشور را به هم پیوند می‌دهد.

شیخ محمد بن زاید آل نهیان و عبدالفتاح السیسی
شیخ محمد بن زاید آل نهیان و عبدالفتاح السیسی

روابط برادری

پیش‌تر ریاست جمهوری مصر اعلام کرده بود که عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور، راهی امارات متحده عربی خواهد شد تا درباره تلاش‌ها برای دفاع از امنیت کشورهای عربی گفت‌وگو کند.

سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر همچنین تصریح کرد: «سفر رئیس جمهوری به امارات در چارچوب روابط ویژه مصر و امارات و روابط برادری دیرینه میان دو کشور و همچنین روابط همکاری و هماهنگی متقابل در تمامی سطوح، انجام می‌شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید