سعودی مجددا بر حمایت از امارات در پی حملات حوثی‌ها به ابوظبی تاکید کرد

امارات متحده عربی جامعه بین‌المللی را به اتخاذ موضعی فوری و قاطعانه برای متوقف ساختن اقدامات خصمانه حوثی‌ها فراخواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی مجددا بر حمایت ریاض از امارات متحده عربی در پی حملات اخیر شبه‌نظامیان حوثی‌ به ابوظبی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» در جلسه شورای وزیران سعودی که سه‌شنبه، 25 ژانویه، برای اولین بار پس از آغاز پاندمی کرونا به‌طور حضوری به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور برگزار شد، گزارش‌هایی درباره آخرین تحولات اوضاع در منطقه و روند‌‌های آن در تمام زمینه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

شورای وزیران سعودی در این جلسه مجددا موضع پادشاهی عربی سعودی در محکومیت حمله تروریستی حوثی‌ها به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی را ابراز داشته و بر ایستادن کامل سعودی با کشور برادر امارات متحده عربی در برابر هر تهدیدی علیه امنیت و ثبات آن تاکید کرد.

سعودی همچنین تاکید کرد که از طریق رهبری خود بر نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن به رویارویی با تلاش‌ها و اقدامات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی و مقابله با تهدیدهای آنها علیه امنیت و صلح در منطقه و جهان ادامه می‌دهد.

در این جلسه همچنین به رتبه سوم پادشاهی عربی سعودی در میان بزرگترین کشورهای تقدیم‌‌ کننده کمک‌های بشردوستانه در جهان و همچنین رتبه اول آن در میان کشورهای تقدیم‌‌ کننده کمک‌های بشردوستانه به یمن اشاره شد که نشان دهنده ارزش‌های راسخ و اصول ثابت سعودی در کمک به نیازمندان در هر جای جهان و همچنین بازتابی از جایگاه جهانی رفیع ریاض در این زمینه برشمرده شده است.

شایان ذکر است که امارات متحده عربی جامعه بین‌المللی را به اتخاذ موضعی فوری و قاطعانه برای متوقف ساختن اقدامات حوثی‌ها در پی حمله دوشنبه گذشته این گروه شبه‌نظامی به تاسیسات حیاتی و غیرنظامی در خاک این کشور فراخوانده و حملات حوثی‌ها را آسیب‌زننده به امنیت کشورها و صادرات انرژی و همچنین برهم‌زننده ثبات اقتصادی جهان دانست.

کشور امارات همچنین تاکید کرد که ادامه این حملات حوثی‌ها در روزهای اخیر تشدید تنش‌ خطرناک و نشانه‌ای جدید از رویکرد این گروه شبه‌نظامی برای تضعیف امنیت و ثبات در منطقه است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز روز جمعه گذشته ضمن محکومیت کردن حملات تروریستی حوثی‌ها به کشورهای امارات و سعودی، بر ضرورت مقابله با تهدیدها علیه صلح بین‌المللی تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید