سازمان ملل: حملات حوثی‌ علیه سعودی و امارات به‌طور نگران‌ کننده‌ای در حال افزایش است

پادشاه بحرین: از همه اقدامات امارات برای مقابله با حملات تجاوزکارانه حوثی‌ها حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل متحد تاکید کرد که حملات حوثی‌ها علیه پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی به طور نگران کننده‌ای در حال افزایش است.

در بیانیه‌ای مشترک که توسط فرستاده ویژه این سازمان به یمن و همچنین هماهنگ کننده مقیم و هماهنگ کننده امور انسانی در یمن منتشر شده آمده است که سازمان ملل متحد با همه طرف‌ها برای بررسی موضوع کاهش تنش در ارتباط است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه گذشته ضمن محکوم کردن حملات تروریستی حوثی‌ها به کشورهای امارات و سعودی، بر ضرورت مقابله با تهدیدها علیه صلح بین‌المللی تاکید کرد.

همچنین کشورهای عربی، غربی و نهاد‌های بین‌المللی نیز دوشنبه حملات «تروریستی» شبه‌نظامیان حوثی به تاسیسات غیرنظامی در سعودی و امارات را محکوم کردند.

در همین راستا و در ادامه محکومیت‌ها علیه این حملات حوثی‌ها، ملک حمد بن عیسی آل‌ خلیفه، پادشاه بحرین در سفر به ابوظبی و دیدار با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده‌کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی ضمن محکومیت مجدد حملات شبه‌نظامیان حوثی به امارات، گفت: «از همه اقدامات ابوظبی برای مقابله با حملات تجاوزکارانه حوثی‌ها حمایت می‌کنیم.»

پادشاه بحرین ضمن تاکید بر موضع کشورش در محکومیت حملات حوثی‌ها به تاسیسات غیر‌نظامی در امارات، گفت: «در کنار امارات متحده عربی برای مقابله با هر آن‌چه حاکمیت و امنیت آن را تهدید می‌کند، می‌ایستیم.»

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی نیز مجددا بر حمایت ریاض از امارات متحده عربی در پی حملات اخیر شبه‌نظامیان حوثی‌ به ابوظبی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» در جلسه شورای وزیران سعودی که سه‌شنبه به‌طور حضوری به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور برگزار شد، مجددا موضع پادشاهی عربی سعودی را در محکومیت حمله تروریستی حوثی‌ها به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی ابراز داشته و بر ایستادن کامل سعودی با کشور برادر امارات متحده عربی در برابر هر تهدیدی علیه امنیت و ثبات آن تاکید کرد.

سعودی همچنین تاکید کرد که از طریق رهبری ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن به رویارویی با تلاش‌ها و اقدامات «تروریستی» حوثی‌ها و همچنین مقابله با تهدیدهای این گروه شبه‌نظامی علیه امنیت و صلح در منطقه و جهان ادامه می‌دهد.

شایان ذکر است که وزارت دفاع امارات دوشنبه اعلام کرد یک سکوی پرتاب موشک‌های بالستیک در شهرستان حزم در استان الجوف یمن را به محض پرتاب دو موشک به سوی ابوظبی که توسط سامانه‌های پدافند هوایی امارات با موفقیت رهگیری شدند، بمباران و منهدم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید