دیلی‌بیست: ایران وبسایت‌هایی با آگهی جعلی استخدام جاسوس برای «موساد» ساخته است

تله اطلاعاتی جمهوری اسلامی با استفاده از وبسایت‌های جعلی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه‌ای از وبسایت‌های تقلبی شغل‌یابی برای «موساد» و دیگر سازمان‌های اطلاعاتی خارجی که توسط ایران هدایت می‌شوند به دنبال کسانی می‌گردند که در ایران، حزب‌الله لبنان و رژیم بشار اسد علاقه‌مند هستند که برای سرویس‌های اطلاعاتی خارجی کار کنند.

این وبسایت‌ها با پرچم اسرائیل و شماره تلفن‌هایی با کد شهرهای اسرائیلی به تبلیغ شغل‌هایی نظیر پژوهش، مشاوره و مطالعات علوم سیاسی برای کسانی که تجربه قابل توجه در امور نظامی و امنیتی در ایران و سوریه و لبنان دارند، پرداخته و به کسانی که دارای تجربه مرتبط می‌باشند، استخدام سریع با درآمد بالا وعده می‌دهند.

بر اساس گزارش «دیلی‌بیست» این وبسایت‌ها که آدرس خود را وابسته به اندیشکده‌های معروف آمریکایی و اسرائیلی معرفی می‌کنند مانند «تله عسل» برای اشخاصی عمل می‌کنند که به شغل‌های تحقیقی و مشاوره در سازمان‌های مطالعاتی و امنیتی بین‌المللی بویژه برای اسرائیل تمایل دارند.

این وبسایت‌های تقلبی خود را وابسته به اندیشکده‌های نظیر «کوئینسی»، «انستیتوی گیت‌ستون»، «مرکز سادات» در اسرائیل، روزنامه «جورزلم پست» اسرائیل و روزنامه «خلیج تایمز» امارات متحده عربی معرفی می‌کنند.

پیشتر یک خبرنگار جورزلم پست در توییتر هشدار داد، یک وبسایت جعلی که با تقلید از وبسایت یک روزنامه اسرائیلی راه‌اندازی شده بود ایمیل‌هایی را برای او ارسال کرده و در این ایمیل‌ها از زبان انگلیسی با واژگان نادرست برای گرفتن ارتباط با دانشگاهیان متمرکز بر مسائل ایران استفاده شده است.

در روند تحقیقات در این زمینه نه گوگل و نه فیس‌بوک هیچکدام نتوانسته‌اند منبع این تبلیغات را مشخص کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید