العتیبه: همکاری امارات و آمریکا حملات موشکی حوثی‌ها را خنثی کرد

سفیر امارات در واشینگتن: آمریکا اکنون باید برای بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستی اقدام کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

​​​​​یوسف العتیبه، سفیر امارات در واشینگتن، بار دیگر از ایالات متحده خواست تا شبه‌نظامیان حوثی را به فهرست «سازمان‌های تروریستی» بازگرداند.

حساب کاربری سفارت امارات در ایالات متحده آمریکا در توییتر، دوشنبه 24 ژانویه، به نقل از العتیبه تاکید کرد که «همکاری نزدیک میان امارات و ایالات متحده، به دفع حملات جدید صبح امروز(دوشنبه) حوثی‌ها به امارات، کمک کرد».

العتیبه با تاکید بر این که گام بعدی، باید متوقف کردن حمایت‌های مالی و تسلیحاتی باشد که توسط حامیان از حوثی‌ها انجام می‌شود، افزود: «آمریکا اکنون باید برای بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست تروریسم، اقدام کند».

این در حالی است که ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، شامگاه دوشنبه 24 ژانویه، تاکید کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور در حال بررسی بازگرداندن مجدد حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستی است.

همزمان با آن خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، به نقل از یک مقام آمریکایی، به شرط عدم افشای نام او نوشت، نیروهای ارتش‌ آمریکا و امارات در واکنش به حمله امروز (دوشنبه) حوثی‌ها، اقدام به پرتاب موشک‌های رهگیر کردند و همین ضدحمله مشترک، مانع از اصابت موشک‌ها به امارات شد.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» در گفت‌وگو با «العربیه»، با بیان این که موشک‌های حوثی که به سمت پایگاه آمریکایی «الظفره» در امارات شلیک شدند، رهگیری و منهدم شدند، تاکید کرد که سامانه دفاعی آمریکا، با موشک‌های حوثی‌ها تعامل موثری داشته و نیازی به افزایش بیشتر سامانه‌های پدافند موشکی در امارات نیست.

وزارت خارجه امارات نیز دوشنبه، حمله حوثی‌ها به ابوظبی پایتخت امارات و جازان در جنوب سعودی با موشک‌های بالستیک را محکوم کرد و گفت که این حمله «جنایت‌کارانه»، بدون پاسخ نخواهد ماند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که امارات، این حق را برای خود محفوظ می‌دارد تا به حملاتی که مناطق و تاسیسات غیرنظامی را در این کشور هدف قرار می‌دهد، پاسخ دهد.

این وزارتخانه حملات حوثی‌ها را «جنایتی شنیع» توصیف کرد که در نقض آشکار قوانین بین‌المللی و انسانی، انجام می‌شود.

در ادامه این بیانیه، با تاکید بر این که گروه شبه‌نظامیان حوثی، «به جنایات خود در تلاش برای گسترش تروریسم و هرج و مرج در منطقه، به منظور دستیابی به اهداف و مقاصد غیرقانونی‌ خود ادامه می‌دهد»، از جامعه بین المللی خواسته شده که هدف قرار دادن غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی را محکم و به‌طور قاطعانه با آن مخالفت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید