ائتلاف عربی طی 53 رشته عملیات مواضع حوثی‌ها را در مأرب و البیضا بمباران کرد

خبرها از یمن حاکی است که تیپ‌های عمالقه کنترل منطقه «عقبه ملعا» در جنوب استان مأرب را به دست گرفته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حملات هوایی پی در پی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در پشتیبانی از نیروهای ارتش ملی و دفاع از غیرنظامیان یمنی در استان‌های مأرب و البیضا همچنان ادامه دارد.

در همین راستا ائتلاف عربی شامگاه سه‌شنبه 25 ژانویه از بمباران مواضع شبه‌نظامیان حوثی طی 53 رشته عملیات هوایی در استان‌های مأرب و البیضا خبر داد.

بنا به اعلام ائتلاف عربی طی این سلسله عملیات هوایی که ظرف 24 ساعت گذشته انجام شده 34 خودرو نظامی شبه‌نظامیان حوثی منهدم و 240 نفر از عناصر این گروه مورد حمایت ایران کشته شدند.

همچنین خبرها از یمن حاکی است نیروهای ارتش یمن و تیپ‌های عمالقه ضمن آزادسازی کامل شهر «حریب» و پیشروی در مناطق جنوب استان مأرب کنترل منطقه «عقبه ملعا» را به دست گرفته‌اند.

این در حالی است که با آزادسازی استان «شبوه» و شهر «حریب» در پی حملات زمینی تیپ‌های «عمالقه» و نیروهای ارتش ملی یمن و همچنین ضربات سنگین هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی، شبه‌نظامیان حوثی طی چند روز گذشته دچار نوعی سردرگمی و فروپاشی در میان صفوف خود شده‌ و خسارت‌های جانی و مادی سنگینی متحمل شدند.

پیش از این نیز نیروهای دولت قانونی یمن با پیشروی در جنوب استان مأرب، اماکن استراتژیک مشرف به مناطق «حریب» و «العبدیه» را از دست شبه‌نظامیان حوثی آزاد کرده و موفق شدند به سمت جاده ارتباطی مأرب و البیضاء پیشروی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید