ائتلاف عربی از آغاز عملیات نظامی جدیدی علیه حوثی‌ها در صنعا خبر داد

حملات هوایی ائتلاف عربی به صنعا در پاسخ به تهدیدها و با هدف محافظت از غیرنظامیان در برابر حملات خصمانه حوثی‌ها انجام می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، سحرگاه سه‌شنبه 25 ژانویه، از آغاز عملیات نظامی جدیدی علیه مواضع حوثی‌ها در صنعا خبر داد.

به گفته ائتلاف عربی این عملیات در پاسخ به تهدیدها و محافظت از غیرنظامیان مقابل حملات خصمانه شبه‌نظامیان حوثی‌ انجام می‌گیرد.

گفتنی است که حوثی‌ها روز دوشنبه شهر صنعتی در جنوب ظهران را با موشک بالستیک هدف قرار دادند اما این موشک به وسیله پدافند سعودی رهگیری و منهدم شد. ائتلاف عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد که در اثر سقوط برخی قطعات موشک منهدم شده حوثی‌ها بر فراز ظهران، برخی کارگاه‌ها و خودروهای شهروندان آسیب جزئی دیده است.

ائتلاف همچنین از انهدام یک سکوی پرتاپ موشک بالستیک حوثی‌ها در استان الجوف یمن خبر داد. به گفته این ائتلاف حوثی‌ها سحرگاه روز دوشنبه با استفاده از این سکوی موشک انداز، حملات موشکی خود را به استان الجوف، انجام داده بودند.

شامگاه یک‌شنبه نیز حوثی‌ها منطقه صنعتی جازان در غرب سعودی را با یک موشک بالستیک هدف قرار دادند. ائتلاف در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، سامانه دفاع هوایی سعودی 2 پهپاد شلیک‌شده شبه‌نظامیان حوثی از استان الجوف یمن را نیز رهگیری و سرنگون کرده است.

این ائتلاف با تاکید بر اینکه دیگر پهپادهای انفجاری شلیک‌شده از استان الجوف به‌سوی سعودی را زیرنظر دارد، اعلام کرد که این سومین حمله به منطقه صنعتی جازان بوده است.

طبق بیانیه ائتلاف بر اثر سقوط قطعات موشک منهدم‌شده برخی کارگاه‌های واقع در منطقه صنعتی ظهران آسیب دیده و 2 تبعه بنگلادشی و سودانی نیز زخمی شدند.

ائتلاف عربی با بیان اینکه حوثی‌های مورد حمایت ایران عامدانه تاسیسات شهری و شهروندان عادی را مورد هدف قرار می‌دهند، تاکید کرد که این حمله موشکی پاسخ قاطع و فوری نیروهای ائتلاف را در بر خواهد داشت.

جنگنده‌های ائتلاف عربی طی ماه‌های اخیر حملات متعدد و موفقیت‌آمیزی علیه مواضع نظامی شبه‌نظامیان حوثی در صنعا و دیگر مناطق تحت نفوذ آنها انجام داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید