منطقه حریب در جنوب مأرب به کنترل کامل نیروهای دولتی یمن درآمد

ائتلاف عربی: طی 14 عملیات هوایی علیه شبه‌نظامیان حوثی در مأرب و البیضاء 50 شبه‌نظامی حوثی کشته و 9 خودروی نظامی آنها منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که محمد آل جابر، سفیر سعودی در یمن، کنترل نیروهای دولت قانونی یمن بر تمامی شهر حریب در جنوب استان مأرب و همچنین بازپس‌گیری مواضع استراتژیک حد فاصل دو استان شبوه و مأرب را اعلام کرد، ائتلاف عربی به رهبری سعودی نیز از اجرای 14 رشته عملیات علیه شبه‌نظامیان حوثی در مأرب و البیضاء خبر داد.

ستاد اطلاع رسانی ائتلاف عربی، دوشنبه 24 ژانویه، در بیانیه خود آورد که طی این عملیات‌ها 9 خودروی نظامی حوثی‌ها منهدم و 50 نفر از این شبه‌نظامیان کشته شدند.

پیشروی‌های جدید ارتش یمن

پیشتر نیز منابع میدانی «العربیه» تاکید کردند که ارتش یمن و گردان‌های عمالقه نیز پیشروی‌های مهمی را در جبهه «مبلقه» انجام داده و شماری از مواضع مشرف به دو منطقه حریب و العبدیه را آزاد کردند.

به گفته همین منابع، گردان‌های عمالقه در پی نبردهای سنگین که منجر به کشته و زخمی شدن صدها شبه‌نظامی حوثی شد، در کوه‌های حومه شقیر، القرن و المدفون مشرف به منطقه حریب و همچنین کوه‌‌های المدفون، الحقیل و مهران مشرف به جاده الجفره- العبدیه در استان مأرب موفق به پیشروی شدند.

پیشروی ارتش یمن در منطقه تعز

در اطلاعیه ارتش یمن که در سایت رسمی آن نشر شد، آمده است که نیروهای ارتش روز گذشته با استفاده از پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف، مواضع حوثی‌ها در دو جبهه مقبنه و العنین در استان تعز را هدف حملات خود قرار دادند و با وارد آوردن زیان‌های سنگین شامل دهها کشته و زخمی در میان شبه‌نظامیان حوثی و منهدم کردن خودروهای نظامی آنها، دو منطقه الاحطاب و الاخلود در این استان را آزاد کردند.

به گزارش منابع «العربیه»، جنگنده‌های ائتلاف در پشتیبانی از نیروهای ارتش در جریان این نبردها که همچنان ادامه دارد، اقدام به تامین پوشش هوایی در همان جبهه‌ها کردند که به کشته شدن دهها شبه‌نظامی حوثی و انهدام خودروهای نظامی آنها انجامید.

این در حالی است که مرکز رسانه‌ای ارتش یمن، ویدئوهایی از نبردهای نیروهای دولتی یمن در جبهه‌های جنوب مأرب را نشر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید