شمار کشته شدگان «داعش» در حمله به زندان حسکه به 220 نفر افزایش یافت

حمله گروه داعش به زندان حسکه باعث آواره شدن هزاران خانواده غیرنظامی از محله‌های اطراف مناطق درگیری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع سوری از افزایش آمار کشته‌ شدگان داعش به 220 نفر در حوادث زندان «غویران» در شهر حسکه سوریه خبر دادند.

این منابع دوشنبه، 24 ژانویه 2022 گفتند، بیش از 300 داعشی دیگر نیز خود را تسلیم نیروهای سوریه دموکراتیک کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه اعلام کرد، تعداد کشته شدگان زندان «غویران» در استان الحسکه به 154 نفر از جمله 102 داعشی رسیده است.

روز پنج‌شنبه گذشته، داعش به منظور آزاد کردن تعدادی از اعضای دربند خود در زندان «غویران» حسکه به این زندان و مرکز نیروهای امنیت داخلی استان حسکه در شمال شرق سوریه حمله کرد.

یکی از فرماندهان نیروهای سوریه دموکراتیک شامگاه یکشنبه در تماس با تلویزیون «العربیه»، دولت ترکیه را به دست داشتن در رویدادهای تاخیر حسکه و حمله داعش متهم کرد.

او گفت: «ترکیه با ایجاد هرج و مرج و حمایت از حملات داعش در مناطق تحت کنترل ما، تلاش می‌کند منافع خود را در سوریه تامین کند.»

این فرمانده اظهار داشت، نیروهای سوریه دموکراتیک عملیاتی را برای تامین امنیت محله‌های مسکونی اطراف زندان غویران در حسکه آغاز کردند.

فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک، خاطرنشان کرد که دست‌های خارجی در برنامه‌ریزی برای حمله به زندان «غویران» حسکه وجود دارد.

عضو نیروهای سوریه دموکراتیک به «العربیه» گفت که داعش طی درگیری در محله‌های اطراف زندان از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده کرد.

او افزود که اعضای این گروه «تروریستی» که در زندان به سر می‌بردند، نتوانستند از آن فرار کنند.

فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک همچنین خاطرنشان کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک همه مناطق مجاور زندان غویران را به دست گرفتند.

اداره خودمختار شمال و شرق سوریه روز یکشنبه اعلام کرد، به منظور جلوگیری از نفوذ هسته‌های تروریستی به داخل منطقه حسکه، از روز دوشنبه به مدت یک هفته کامل ورود و خروج به این منطقه را ممنوع کرده است.

در همین حال «جان برنان» فرمانده گروه ضربت مشترک در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش، روز یکشنبه گفت که نیروهای تحت فرماندهی او حملاتی را علیه این سازمان تروریستی در حسکه انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید