حوثی‌‌ها شماری از شبه‌نظامیان خود را به‌‌دلیل عقب‌نشینی از جبهه‌های جنگ اعدام کردند

تیپ‌های «عمالقه» نیروهای کمکی به جبهه‌های جنگ در شبوه اعزام می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع یمن فاش کرد که به اطلاعات تکان‌دهنده‌ای درباره اعدام شماری از جنگجویان حوثی که از جبهه‌های جنگ عقب‌نشینی کرده یا از مبارزه با نیروهای دولت قانونی خودداری کردند، دست یافته است.

این وزارتخانه، دوشنبه 24 ژانویه 2022، اعلام کرد، به واحدهای میدانی خود دستور داده تا از شبه‌نظامیان حوثی که از جنگ خودداری کرده و به نیروهای دولت قانونی می‌پیوندند، استقبال کرده و ایمنی آنها را مطابق با موازین بین المللی تامین کنند.

وزارت دفاع یمن تأکید کرد، به نیروهایی که از شبه‌نظامیان حوثی جدا می‌شوند، کمک خواهد کرد که در صورت تمایل به مناطق خود بازگردند.

این در حالی است که درگیری شدید میان تیپ‌‌های «عمالقه» و شبه‌نظامیان حوثی در رشته کوه مشرف به منطقه «حریب» و منطقه «العین» در مجاورت منطقه «الجوبه» در جنوب مأرب همچنان ادامه دارد.

منابع وزارت دفاع یمن می‌گویند تیپ‌های «عمالقه» سه تیپ نظامی مجهز را به جبهه‌های نبرد اعزام کردند.

تیپ‌های عمالقه طی یک ماه گذشته ضربات سنگینی را بر ماشین جنگی حوثی‌ها وارد کردند. این نیروهای ویژه ارتش ملی یمن جنوبی، تاکنون مناطق زیادی را از دست حوثی‌ها بازپس گرفتند.

در همین حال سپهبد محمد المقدسی، وزیر دفاع یمن، روز یکشنبه گفت: «ملاهای ایران به دنبال هژمونی منطقه عربی و تحمیل سلطه جدید استعماری خود از طریق شبه‌نظامیان حوثی و دیگر مزدوران تروریست خود برای بی‌ثبات کردن امنیت ملی، منطقه‌ای و جهانی هستند».

المقدسی تاکید کرد، مردم یمن در کنار برادران عرب خود در یک سنگر ایستاده‌اند تا با اقدامات خصمانه و جنایات تروریستی ایران و شبه‌نظامیان حوثی مقابله کنند.

او افزود: «یمنی‌ها برای مقابله با اقدامات تروریستی حوثی‌ها در هدف قرار دادن مکرر مناطق مسکونی، تاسیسات حیاتی غیرنظامی در داخل خاک یمن، سعودی و امارات که با موشک‌های بالستیک ایران صورت می‌گیرد، در کنار برادران عرب خود ایستاده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید