حمله حوثی‌ها با موشک بالستیک به منطقه صنعتی جازان سعودی

ائتلاف عربی تاکید کرد که این حمله موشکی پاسخ قاطع و فوری نیروهای ائتلاف را در بر خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن شامگاه یک‌شنبه 23 ژانویه اعلام کرد که منطقه صنعتی جازان در غرب سعودی با یک موشک بالستیک حوثی‌ها مورد حمله قرار گرفت.

ائتلاف عربی در اطلاعیه‌ای بیان کرد که سامانه دفاع هوایی سعودی 2 پهپاد شلیک‌شده شبه‌نظامیان حوثی از استان الجوف یمن را نیز رهگیری و سرنگون کرده است.

Advertisement

ائتلاف تاکید کرد، دیگر پهپادهای انفجاری شلیک‌شده از استان الجوف به‌سوی سعودی را زیرنظر گرفته است.

در این اطلاعیه آمده که این سومین حمله به منطقه صنعتی جازان بوده است.

طبق این اطلاعیه برخی کارگاه‌های واقع در این منطقه آسیب دیده و 2 تبعه بنگلادشی و سودانی نیز زخمی شدند. اطلاعیه افزوده که حوثی‌های مورد حمایت ایران عامدانه تاسیسات شهری و شهروندان عادی را مورد هدف قرار می‌دهند.

ائتلاف عربی تصریح کرد، این حمله موشکی پاسخ قاطع و فوری نیروهای ائتلاف را در بر خواهد داشت.

سامانه دفاع موشکی سعودی پنج‌شنبه گذشته نیز یک موشک شلیک‌شده حوثی‌ها از فرودگاه صعده به‌سوی مرکز تجاری شهر «خمیس مشیط» را منهدم کرده بود.

ائتلاف عربی طی ماه‌های اخیر حملات هوایی متعدد و موفقیت‌آمیزی علیه مواضع نظامی شبه‌نظامیان حوثی در صنعا و دیگر مناطق تحت نفوذ آنها انجام داده است.

فرماندهی ائتلاف همچنین ویدیوهایی از تبدیل‌کردن فرودگاه صنعا به یک پایگاه نظامی توسط حوثی‌ها منتشر کرد.

ائتلاف عربی هفته گذشته در بیانیه‌ای نسبت به حمله حوثی‌ها به غیرنظامیان هشدار داد و خواستار توقف حملات آنها به تاسیسات شهری و شهروندان عادی شد.

در این بیانیه تاکید شد که در صورت ادامه تجاوزات حوثی‌ها، نیروهای ائتلاف با رعایت قواعد و قوانین بین‌المللی مواضع آنها را مورد هدف قرار خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید